BSmd Verkeersregels brouwerijterrein Zoeterwoude uitgebreid VEILIG WERKEN WERKEN Veiligheid heeft de hoogste prioriteit op de brouwerij, ook als het gaat om veiligheid in het verkeer. Vanuit het veiligheidsbewustzijnsperspectief wordt vanaf 1 november aanstaande actiever gelet op overtredingen die de verkeersveiligheid op het brouwerijterrein in gevaar kunnen brengen. ZOETERWOUDE. Op het brouwerijterrein gelden dezelfde verkeersregels als in de wegenver keerswet, die de basis vormt van de regelgeving van het wegverkeer in Nederland. Tot nu toe werd er op het brouwerijterrein vooral gelet op verkeersovertredingen als fout par keren en een te hoge snelheid (de maximumsnelheid op het terrein is 30 kilometer per uur). Indien van toepassing, werd er gesanctioneerd. Sancties Met ingang van 1 november 2012 wordt op alle verkeersre gels toegezien. Geen voorrang verlenen bij een zebrapad, handheld bellen of met onvoldoende zicht rijden, kunnen binnenkort ook als verkeersovertreding worden aangemerkt. Er is ook sprake van sancties. Deze worden door de afdeling HR middels een brief aan alle medewerkers bevestigd. Een en ander conform artikel 30 van de bedrijfsregels. Zo heeft een tweede verkeersovertreding binnen zes maanden na de eerste overtreding, direct gevolgen. In dat geval moet de medewerker die de overtreding heeft begaan, zijn of haar auto een maand lang parkeren op parkeer terrein P2 bij het PUM. Via het fiets/ voetgangerstourniquet kan hij/zij vervolgens het brouwerijterrein op. Wist je dat? Veel medewerkers denken misschien dat het met de verkeers veiligheid op het terrein wel goed zit.Maarwistje dat er via bijna- ongevalskaarten al tien meldingen binnen zijn gekomen van bijna- aanrijdingen op het zebrapad? Eén aanrijding op het zebrapad heeft zelfs geleid tot een ongeval met verzuim. Ook het rijden met beslagen of bevroren ramen is ge vaarlijk. Dat blijkt wel uit de boete die je daarvoor in het openbare verkeer krijgt: 130,= voor een beslagen of bevroren voorruit, 70,= voor zij- en achterruiten. Ook hier zal dus op worden gelet. Elkaar aanspreken Natuurlijk hopen wij dat het niet zover komt. Daarom roepen wij iedereen op om zich op het brou werijterrein aan alle verkeersregels te houden. We willen iedereen vragen om collega's aan te spreken op onveilig gedrag in het verkeer, net als we dat in de werksituatie doen. Alleen samen kunnen wij het brouwerijterrein nog veiliger maken! Namens de Safety pilaar, Godfried Meijer HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 8