'Tegenwoordig kif ken we kritisch p het productieproces van de leverander en voeren we adtief- audils op dat proces uit' 'Om de kwaliteit van onze producten en processen te optimaliseren, is Supplier Development van essentieel belang' Êda di\ iËrnk zaa* HNS VISIE 2015 Gijs Olivier Vissers r A f IV iïm\ Development, om de kwaliteit van onze leveranciers te verbete ren," zegt Gijs Olivier. "Binnen dit programma zijn vijf leveranciers 'geadopteerd' voor een senior managementprogramma, met als focus de optimalisering van de Supply Chain en het reduceren van klachten." Paul: "Om goede afspraken met leve ranciers te maken is het van belang de juiste informatie over product klachten bij hen te krijgen. Daarom is het noodzakelijk dat Productie alle verstoringen meldt en samen met SCS de juiste analyses maakt." Gerlinde Kusters-Buurman, die als Technoloog in Den Bosch bij dit proces is betrokken: "Uit de ana lyses die door TPM verbeterteams of met behulp van een SAF/RCFA worden uitgevoerd, wordt duidelijk welke van de 5 M's de oorzaak is van een verstoring: machine, mens, methode, materiaal of milieu. Milieu staat in dit geval voor con ditie. Als blijkt dat het materiaal de oorzaak is van de verstoring, dan schakelt Productie de hulp van SCS in. Samen bepalen zij wat de juiste productspecificaties moeten zijn en via Inkoop, tegenwoordig Procure ment HEINEKEN Nederland, leggen we dat neer bij de leverancier. Die wordt vervolgens in staat gesteld de performance van het materiaal te verbeteren." Samenwerken Paul: "Werken deze schakels goed samen, dan kunnen we de Supply Chain optimaliseren en het aantal klachten, en dus het aantal proces verstoringen, significant terugbren gen. De operators van Verpakken en Brouwen kennen alle ins en outs van de installaties en machines, SCS heeft de kennis van proces- en kwaliteitsbewaking en Contract Management van leveranciers en hun processen. Gezamenlijk zijn we met dit programma begonnen en er ontstaan al mooie successen door de samenwerking. Toch kan het beter." "Dat klopt," bevestigt Gijs Olivier. "Bij Inkoop zien we nog dat er contracten met leveranciers worden afgesloten zonder de juiste specificaties. Of dat men werkt via verschillende databases." "Bij Productie worden analyses niet altijd volledig uitgevoerd," vult Gerlinde aan. "Dat komt omdat onder tijdsdruk in de oorzaakana lyse wel eens foutieve aannames worden gedaan. Daardoor krijgt de leverancier soms verkeerde of onvolledige informatie. Ook in de stappen van TPM is er de neiging om het snel te doen. Het is al druk en dan moet je ook nog een klacht aanmaken en een oorzaakanalyse uit voeren. Door meer focus, prioriteiten stellen en een betere samenwerking kunnen we dit verbeteren. Voeren we allemaal ons eigen stukje van het proces goed uit en borgen we verbete ringen, dan treden verstoringen niet opnieuw op. Daar heeft iedereen baat bij." Gezamenlijkheid Paul: "We willen een betere voorspel baarheid van alle productiematerialen in onze toepassingen. Ook willen we een goede performance tegen de laagste integrale kosten. De samen werking tussen onze afdelingen is daarbij van groot belang. Je ziet nu nog dat het vaak persoonsafhankelijk is, maar iedereen zou het moeten kunnen doen. We weten hoe het moet, nu ver der werken aan de juiste uitvoering. Als mensen mij vragen 'hoe dan?zeg ik altijd: kijk nog eens achterom als je iets hebt gedaan. Heeft het pakweg zes maanden later nog steeds gebracht wat je had verwacht? Is er sprake van een structurele verbetering? Als het antwoord daarop 'ja' is, zijn we op de goede weg." HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY [7]

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 7