HEINEKEN IV Meer ploegen Lex Baa^lub K.cken en Arnold van der Heyden. en extra handjes in Wijlre HNS VISIE 2015 Volop drukte aan de productielijnen maakt dat binnen heel HNS pieken opgevangen moeten worden. De afdeling Verpakken van de Brand Bier brouwerij schakelde tijdelijk over van twee ploegen naar vol- continue productie in vijf ploegen! Het eigen kantoorpersoneel, maar ook collega's uit Zoeterwoude en Den Bosch zorgden voor extra handjes. WIJLRE. De overgang naar de nieuwe Heineken fles zette extra druk op de capaciteit van de brouwerijen in Den Bosch en Zoeterwoude. Zij konden hun normale productie Amstel tijdelijk niet op de eigen lijnen draaien. Raymond Warnier, Teamleader Verpakken van de Brand Bierbierbrouwerij, wilde graag helpen het probleem op te lossen. Raymond: "Daarvoor moesten we wel even wat plannen en een fors beroep doen op de flexibiliteit van onze mensen. Normaal draaien we hier in twee ploegen. Met een totale bezetting van 45 mensen is dat ook wel het maximale wat we aankunnen. De oplossing vonden we door tijdelijk over te stappen op vijfploegendienst, waarbij we de extra mensen hebben gevonden in Zoeterwoude en Den Bosch. Maar ook onze eigen mensen hebben een flinke duit in het zakje gedaan. Zelfs kantoorpersoneel heeft meegeholpen aan de lijn. We heb ben daardoor die extra productie Amstel gehaald en tegelijk ook onze normale productie. Een knap staaltje samenwerking, helemaal passend bij HNS Visie 2015!" Flink aanpoten Arnold van der Heijden voert normaal gesproken regeltaken uit aan de exportlijnen van de Bossche brouwerij. In september kreeg hij het verzoek om een zestal weken mee te draaien in Wijlre. Arnold: "Daar heb ik uiteraard ja tegen gezegd. Dat betekent in de praktijk zes dagen werken, vier dagen vrij. Den Bosch-Wijlre is een lange rit, 155 km. Bewust heb ik ook twee weken een hotel in de buurt genomen. De heenreis is niet erg, maar na een flinke dienst is het wel zwaar als je nog twee uur in de auto moet zitten. We hebben hier flink aan moeten poten. Vooral werk aan de etiketteermachine en aan de vuiler. Het zijn andere machines dan waar we in Den Bosch mee wer ken. Het kost je dus wat tijd om dat al lemaal weer te leren. Maar de mensen in Wijlre hebben me fantastisch ge holpen. Het was een leuke ervaring, de dagen vliegen echt voorbij. De mensen «9 willen je overal mee helpen. Toch ben ik ook wel weer blij dat ik vanaf volgende week in Den Bosch aan de slag kan Goed bevallen Lex Baars werkt op de binnenlandlijn in Zoeterwoude. Hij draaide begin oktober al een week mee in de twee ploegendienst in Wijlre. Lex: "Even later ging er een mail rond met de vraag of mensen interesse hadden om in Wijlre mee te draaien in een vijf ploegendienst. Ik heb me al vrij snel aangemeld. Het is mij net als Arnold goed bevallen. Vanuit Zoeterwoude is het nog net iets verder, 232 km. Op en neer rijden is dan geen optie. Ik verbleef daarom doordeweeks in Valkenburg. Het werk is natuurlijk op details wel wat anders dan je gewend bent. Maar in grote lijnen is het ook wel weer erg herkenbaar en voel je je snel op je gemak. Als Wijlre nog eens mensen nodig heeft, mogen ze mij bellen." HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY [T]

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 5