Materiaalplanningsproces Tactische Planning geoptimaliseerd De afgelopen maanden heeft een TPM verbe terteam het materiaal planningsproces van de afdeling Tactische Planning (CS&L) eens flink onder de loep genomen. Het resultaat was minder tijdsdruk en een afname van het reguliere overwerk. Een verslag van TPM Facilitator Eric Kögeler. Resultaat ,tSTE PROcv ZOETERWOUDE. De prioriteitengrafiek van prestatie-indicatoren 2012 van CS&Len de focus van de Plan Pilaar op het verhogen van de pro ductiviteit en het verlagen van de ervaring van werkdruk, waren de aanleiding om eens goed te kijken naar het materiaalplanningsproces. De eerste stap die moest worden genomen, was een analyse van het kritieke pad van het planningsproces van de afdeling Tactische Planning. Met het kritieke pad bedoelen we: alle opeenvolgende activiteiten die nodig zijn om je uiteindelijke doel te bereiken. Vervolgens plaatsten we de verliezen bij de proces stappen om de prioriteit vast te stellen. Waar zit het verlies, waar zit het probleem? Wat levert het op aan tijdswinst versus wat is er voor nodig om het uit te voeren? Op basis van wat het meeste potentieel had, zijn we een team gestart die als opdracht kreeg het materiaalplanningsproces te optimaliseren". Van alle TPM routes kozen we Business Process Leadtime Reduction. Uiteindelijk was het resultaat van het optimalisatietraject dat we het hand matig werken hebben beperkt. Normaal moesten medewerkers handmatig lange lijsten doorwerken, nu vindt het handmatige werk alleen nog plaats op kritieke onderdelen die in het planningsysteem naar boven komen. Bijvoorbeeld kritieke leveranciers of materialen. Alleen die vereisen nu nog hand matige actie. Dit hebben we PokaYoke geborgd in de planningstool, waardoor het probleem niet meer terugkeert. De informatie van het materiaalbehoef- teplan kan nu sneller naar de leveranciers worden opgestuurd. Dat heeft minder tijdsdruk tot gevolg en het levert een halve dag tijdswinst op. Er is ook geen regulier overwerk meer nodig om de werk zaamheden af te hebben. Dat levert nog eens vijf uur extra tijdswinst op. Pilot Binnen ons team was de afdeling Tactische Planning vertegenwoordigd, toch was het best lastig om iedereen aangesloten te houden op de ontwikkelin gen. Uiteindelijk kozen we ervoor om de verbete ringen die wij voorstelden, te delen in een pilot. Dat zorgde dat de scepsis van de betrokkenen direct omsloeg in enthousiasme, een goede keuze dus! Eric Kögeler |10 HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 10