Juiste taakverdeling voor meer snelheid HEINEKEN Tijdens de Leadershipdag van 11 juni werd duidelijk dat samenwerking tussen afdelingen een belangrijke sleutel is bij het realiseren van de Visie 2015. In HNS Nieuws vind je daarom de komende tijd een serie artikelen over hoe afdelingen succesvol samenwerken. Deze keer een aansprekend voorbeeld over de geïntensiveerde samenwerking tussen de rayons Verpakken in Zoeterwoude. ZOETERWOUDE. Als uitvloeisel van de HNS Visie 2015 zag de afdeling Verpakken in Zoeterwoude dat ze de komende periode voor een forse hoeveelheid extra taken stond. Het besef was er meteen dat er een andere manier van samenwerken en orga niseren noodzakelijk was om meer snelheid te maken. Deze aanpak heeft alles te maken met de ambitie van Verpakken om belangrijke slagen te maken op het gebied van klanttevre denheid, productiviteit en kwaliteit Forse NPI s Toen de nieuwe Manager Verpak ken Pauwel van Nieuwenhove drie maanden geleden in dienst trad, besefte hij al snel dat succes alleen haalbaar was als de verantwoorde lijkheden anders verdeeld werden. Pauwel: "Samen met de rayonmana gers heb ik geconstateerd dat er het komende jaar wel heel veel uiteenlo pende uitdagingen op ons pad komen. De invoering van de K2 fles, de pro ductie van Sol en de introductie van het 0,5 liter blik. Dat zijn echt forse NPI's. Tegelijkertijd bouwen we een nieuwe binnenlandlijn en gaan we dit jaar nog op voor de Bronze Award. Naast een nieuw Functiehuis Verpak ken met bijbehorende trainingen en opleidingen zijn dat zoveel zaken die op ons bord liggen, dat we onszelf efficiënter moeten organiseren, willen we onze bijdrage aan de HNS Visie 2015 op tijd afronden. En dat willen we." Logische taakverdeling Binnen het team van Verpakken is een logische taakverdeling onder de rayonmanagers opgezet aan de hand van de prioriteiten. De coördinatie voor diverse onderwerpen komt bij één rayonmanager te liggen. Pauwel: "We hebben de grote taken of dossiers onderling verdeeld. Pascal Schagen neemt onder meer de invoering van de K2 fles en de meer technische zaken zoals onderhoudsstrategie en capex onder zijn hoede. Belinda de Winter is verantwoordelijk voor de kwaliteitszaken en de coördinatie van de NPI's, waarbij specifiek haar kennis van technologie goed van pas komt. Wichert de Jong neemt alle ontwikkelingen met betrekking tot het blikvolume en het Functiehuis Verpakken met alle trainingen en opleidingen voor zijn rekening. Dirk Ypenburg is verantwoordelijk voor de implementatie van Sol en voor de AM uitrol binnen Verpakken. Daarnaast coördineert hij samen met Teus van Dieren de productiviteit binnen Verpakken. Teus van Dieren neemt ook nog de coördinatie op van het LEO project, de MCRS en Safety ontwikkelingen binnen de afdeling. Na deze logische verdeling van de taken zijn we aan de slag gegaan, wetende dat dit betekent dat je in andermans afdeling aan het werk kan zijn, maar dus ook dat anderen bin nen jouw afdeling actief kunnen zijn." Gezamenlijke aanpak In feite ontstaat een soort ma- trixstructuur waarin teamleiders en operators door verschillende rayonmanagers worden aangestuurd. Pauwel: "De rayonmanagers moeten sterker dan voorheen elkaar onder steunen. En we zien dat het succesvol is, we krijgen nieuwe inzichten hoe je het werk samen sneller kan doen en Het Verpakken Team vlnr: Dirk Ypenburg, Pauwel van Nieuwenhove, Teus van Dieren, Belinda de Winter en Pascal Schagen. Niet op de foto: Wichert de long. [Tl HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 6