2 -ü. Haast veroorzaakt negende ongeval in Zoeterwoude Zoeterwoude mamwm VEILIG WERKEN WERKEN Op Colonne 7 vond op 9 oktober een ongeval met verzuim plaats, waarbij een medewerker van de Smeerdienst zijn hand ernstig verwondde. De medewerker wilde de werkzaamheden 'nog even snel' uitvoeren en besloot de baan niet veilig te stellen. ZOETERWOUDE. Tijdens het smeren van het lager achter het tandwiel, kwam de medewer ker met drie vingers tussen het draaiende tandwiel en de ketting. Na EHBO hulp is hij naar de spoed eisende hulp van het ziekenhuis gebracht. Daar zijn twee gebroken vingers en diverse diepe snijwon- den geconstateerd. Het was het negende ongeval in Zoeterwoude dit jaar. Haastige spoed Voordat je smeerwerkzaamheden uit gaat voeren, dient de machine veiliggesteld te worden. De aan sturing van baanstukken gebeurt op afstand en dat vergroot het risico dat de baan wordt aangezet als je bezig bent met je werkzaamheden. Het baanstuk waar de medewerker zijn smeertaken zou uitvoeren, was door hem niet veiliggesteld. Hij wilde de werkzaamheden 'nog even snel' uitvoeren en besloot vanwege de haast de baan draaiend te smeren. Omdat er vet op de nippel achterbleef, wilde hij dit met de hand verwijderen. Toen hij zijn hand in de machine stak, werd deze meegetrokken tussen tandwiel en ketting. Neem je verantwoordelijk heid Binnen de Onderhoudsgroep wordt veel aandacht besteed aan het on- audits worden geanalyseerd. Er is zelfs op 8 oktober, tijdens het werkoverleg, uitgebreid stilgestaan bij het veiligstellen van de machine voordat je smeerwerkzaamheden uit gaat voeren! Dit naar aan leiding van een STOP label dat was geschreven omdat een collega smeerder die smeerwerkzaam heden uitvoerde zonder de machine veiliggesteld te hebben. Wat leren we hiervan? Stel altijd bij CILT en onderhouds werkzaamheden de machine veilig. Wees je bewust van je omgeving! Tijdens de Veiligheidsdag is duidelijk naar voren gekomen dat 'effe snel' een negatief effect heeft op je eigen veiligheid en die van je collega's. Veiligheid begint bij jezelf, dus neem je verantwoordelijkheid! Safe ty pilaar De reguliere brouwerij stop in Zoeterwoude bestond afgelopen maand voor het over grote deel uit een uit voerige inspectie van de hoog- en laagspannings- kasten van onze Energie afdeling en, waar nodig, reparaties daaraan. Op een lichte vertraging na werden alle werkzaam heden conform planning uitgevoerd. ZOETERWOUDE. Voor het uit voeren van de werkzaamheden was het noodzakelijk om nagenoeg alle brouwerij-installaties stil te leggen. Ook praktische voorzieningen die we liever wel zouden hebben, zoals toiletwater. Er werd ook een ombouw gedaan in de hardware van FOX, onze procescontrolcom- puter. Afgelopen mei was er al een kleine stop ter vervanging van onderdelen, nu werd de ombouw afgemaakt. Veiligheid stond centraal deze dag. Er is vooraf uitgebreid gesproken over hoe we bepaalde voorzienin gen geheel of gedeeltelijk konden leveren. Vanzelfsprekend werden er ook veiligheidsknelpunten geïnventariseerd en werden er voor zorgsmaatregelen getroffen zodat er toch veilig gewerkt kon worden. Naast een gedegen voorbereiding werd op de dag zelf eerst stil ge staan met een specifieke veiligheid toolbox om de neuzen dezelfde kant op te krijgen. De toegang tot het terrein was in verband met veilig heidsrisico's die dag extra beveiligd. Dit had helaas enige opstopping bij de Poort tot gevolg. Ook de vier C02 meet- en brandweerploegen die voor deze dag speciaal waren geformeerd, hielden de veiligheid van alle uitvoerenden scherp in de gaten. Gebruikmakend van de duidelijke en goed voorbereide planning waarin werkzaamheden goed op elkaar waren afgestemd, hebben de ver schillende afdelingen hun activitei ten vrijwel conform planning kunnen uitvoeren. Operators, onderhouds- lieden, contractors en alle mede werkers die hieraan een bijdrage hebben geleverd, hebben een goed stuk werk afgeleverd. Op naar de volgende stop! Onno Zonneveld, Installatiebeheerder HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 4