Peter van Avendonk (41) begon drie Paul Wennekes (45) is Replenishment Planner bij CS&L in Zoeterwoude. Een jaar geleden ontving hij het HBO-diploma Logistieke Bedrijfskunde. Hij volgde deze vierjarige opleiding aan het NCOI. Paul: "Toen ik het diploma kreeg, was het natuurlijk echt groot feest omdat het felbegeerde papiertje eindelijk binnen was. Ik werkte weliswaar al in een functie op HBO- niveau, maar het diploma ontbrak nog. Dat is nu rechtgezet en dat geeft een goed gevoel. Feest ook omdat je toch vier jaar veel uren met je studie bezig was, veel andere zaken opzij hebt gezet en veel hebt moeten regelen. De combinatie met je werk en, in mijn geval, het co-ouderschap voor mijn zoontje. Vooral het eerste jaar was zwaar. Ik ging toen een avond per week naar school, na het werk. Dan kom je laat thuis, maar evengoed gaat de wekker de volgende ochtend weer af. Na het eerste jaar ging ik om de week de hele woensdag naar school. Dat dit onder werktijd kon, verhoogde de kwaliteit van de lessen. Je bent overdag immers veel scherper dan 's avonds. Goed was ook de begeleiding die ik binnen HEINEKEN kreeg van Anton de Romijn als scriptiebegeleider. Hij heeft mij intellectueel stevig uitgedaagd. Een groot voordeel is dat de opleiding heel praktijkgericht is. Zo heb ik veel theorie kunnen toepassen bij projecten waar ik op de brouwerij al mee bezig was. Tegelijkertijd kon ik deze projecten gebruiken als onderwerp voor de module-opdrachten voor school. Studeren naast mijn werk is voor mij een bewuste keuze geweest. Je maakt er tijd voor vrij, af en toe offer je een snipperdag op om nog even te knallen voor een examen. Zoals ik al zei, maakt het diploma je wat zekerder van je zaak. Of het ook voor mijn door groeimogelijkheden goed is, moet nog wel blijken." -TIENDE jaar geleden aan de HBO-opleiding HAS-levens- middelentechnologie. Tegelijkertijd maakte hij de stap van medewerker Kwaliteit naar Proces technoloog bij de afdeling Verpakken in 's- Hertogenbosch. Peter: "Ik had al langer de sterke wens om Procestechnoloog te worden. Nadat ik de sollicitatieprocedure doorlopen had, kon ik in deze functie beginnen. Wel werd samen met HR en mijn leidinggevende als voorwaarde gesteld dat ik een HBO-opleiding moest volgen én afronden. Voor mij was dat geen probleem, integendeel zelfs. Mensen in mijn omgeving zeiden ook vaak tegen me dat 'er meer in zat'. Dat 'meer' wilde ik er zelf ook graag uithalen. Tot nu toe zit ik mooi op schema. Hoe ik dat voor elkaar krijg? Ik denk dat het gaat om discipline én keuzes maken. Ik ga een avond per week naar school, drie avonden per week zit ik ongeveer anderhalf uur te studeren. Daar begin ik pas aan als de kindjes in bed liggen, die mogen er niet onder lijden. Als ik een tentamen heb, houd ik het voorafgaande weekend helemaal vrij. Af en toe laat ik een verjaardag schieten. Voor het komende jaar heb ik ook volleybal afgezegd. Tot nu toe werkt het. Ik heb alle modules in één keer gehaald, met cijfers waar ik mee thuis kan komen; 7 modules af gesloten met het eindcijfer 9 en 3 modules met een 8. Op het moment zit ik dus aan het begin van mijn afstudeerjaar. Als ik in 2013 het diploma binnen heb, ben ik dik tevreden." HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY [FT]

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 11