verhogen rendement Binnenlandproductie aanzienlijk E CS&L >BNWE^ En is er een aanzien lijk hoger rendement op de productielijnen behaald dankzij creatieve oplossingen die breukschade aan emballage voorkomen. Materialen kunen nu zo goed als probleemloos worden aangeleverd aan Verpakken. ZOETERWOUDE. Bij emballage die buiten wordt opgeslagen, kan het voor komen dat flessen vol regenen en knappen als het vriest. Het resultaat is extra kosten voor nieuw bulkglas en verliezen op de lijn. Als kratten bij de uitpakker worden uitgepakt, blijft er vaak veel glas in de kratten achter en komen er halve flessen op de baan terecht. Gevolg: veel omgevallen flessen, slijtage van de banen en een extreme stijging van het aantal verstoringen bij de inloop van de wasmachine. De lijn draait slechter, we hebben meer mensen nodig om breukglas van de baan te halen en er moet extra bulkglas ingekocht worden. Oplossingen door eerst gebroken flessen te scheiden of een overkapping over de emballage, zijn vaak te duur of te ingewikkeld. Creatieve oplossingen ijdens de wintervoorbereidingen van CS&L is een aantal acties voorbereid om materialen probleemlozer aan te leveren aan Verpakken. Er werd onder andere een creatieve oplossing gevonden om breukschade aan emballage te voorkomen: pallets met lege kratten werden afgedekt met groene platen en van plastic hoezen voor zien. Deze pallets werden vervolgens als toplaag gebruikt op de pallets met kratten met flessen, waardoor daar geen regen in kon komen. Hoger rendement De emballage die was beschermd tegen de regen is ondertussen verwerkt en het resultaat was in één woord GOED! Het gros van de flessen was in prima conditie, slechts heel af en toe was er breuk. Het was niet nodig om extra mensen in te huren om breukglas uit de machines te verwijderen. Een hoger rendement op de productielijn is het resultaat. Baan Schroef, Teamleider CSGL HE1NEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 5