Roosterwijzigingen Colonne 6 en Onderhoudsgroep Verpakken 01 ACTUEEL Er wordt meer verkocht en de productievraag stijgt. Het extra werk dat dat de komende tijd tot gevolg heeft, was reden voor een instemmings- aanvraag voor rooster- wijzigingen voor Colonne 6 en voor de Onder- houdsgroep Verpakken. ZOETERWOUDE. Gert van Leeuwen, Teamleider Rayon 4 en verantwoordelijk voor Colonne 6: "Colonne 6 krijgt de komende tijd te maken met een capaciteitspro bleem, in zoverre dat wij niet aan de productievraag kunnen voldoen met de bestaande drieploegendienst. Vorig jaar hebben we op Colonne 6 van maart tot eind augustus over gewerkt; tot twee keer toe werd het overwerk met een maand verlengd. In het begin vonden medewerkers het prima om over te werken, maar na een tijdje werden mensen het zat en ontstond er onrust. Dit jaar besloten we heel goed na te denken over een andere oplossing. Een projectgroep ging hiermee mee aan de slag samen met een roosteraar. Na overleg met de bedrijfsleiding in Den Bosch en in Zoeterwoude kwamen er twee opties naar boven: maatwerkroosters of de huidige drieploegendienst aanvullen met een weekendploeg. Bijna 90% van de medewerkers koos in Zoeterwoude voor de laatste optie. Het voornemen is om de weekendploeg straks de zesde nacht, van vrijdag- op zaterdag nacht, op zondag late dienst en door de week nog een dag in de vroege dienst te laten werken. Een keer per acht weken zal men in dit rooster werken op twee doordeweekse dagen. Voor de gezamenlijke vestigingen is een instemmingsaanvraag bij de OR HNS ingediend en wij zijn nu al mensen aan het werven voor de weekendploeg. De animo uit de bestaande drieploegendienst is groot. De ploeg is inmiddels compleet en de lege plekken in de drieploegendienst worden opgevuld met twee uitzend krachten per ploeg. Die worden op dit moment opgeleid. In week 10 zullen we van start moeten gaan en volgens planning zullen we op deze manier werken tot en met week 34; in totaal 25 weken. Daarnaast zal er nog worden overgewerkt door de A, B en C ploeg in de drie ploegen, afhankelijk van de vraag en de output van de lijn. Deze periode zal aanmerkelijk korter zijn dan andere jaren. Het wachten is nu op instemming van de OR." Allrounders Ook voor de Allrounders van de Onderhoudsgroep Verpakken is een nieuw rooster ontwikkeld. Huig van der Plas, Allrounder: "Wij zijn eigen lijk al een hele tijd bezig om te kijken hoe wij als Onderhoudsgroep de ploe gen van de afdeling Verpakken het beste structureel kunnen servicen, inclusief perioden van overwerk. De afgelopen jaren waren er veel klachten over overwerk, bijvoorbeeld in de zomerperiode. Als collega's met vakantie waren, werkten mensen zonder kinderen bijna ieder weekend. Omdat wij niet zoals Colonne 6 een vierde ploeg konden leveren, moest er iets anders gebeuren. Met de hele Onderhoudsgroep hebben we alle mogelijkheden bekeken en uitein delijk ons eigen maatwerkrooster gemaakt. We hebben het voornemen om structureel met vier ploegen van drie man te werken in plaats van met drie ploegen van vier man. Op die manier kunnen we de hele afdeling Verpakken servicen, met of zonder overwerk. Voor dit rooster is inmiddels een instemmingsaanvraag ingediend. Onder voorbehoud van instemming van de OR, starten we vanaf eind februari met twee pilots van acht weken voor twee verschil lende maatwerkroosters, eentje kort cyclisch, de ander met één keer een cyclus van zeven dagen aaneenge sloten. Daarna besluiten we met zijn allen welke het beste werkt." Gert van Leeuwen (links), en Huig van der Plas (rechts). [Tl HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 8