m I HAAT ER NIET LTIJD BIJ STIL VB «4 jjSSLst, Irene Steenwelle, HR Manager Supply Chain Business Support I In april vorig jaar hebben wij met alle HR collega's van HEINEKEN Nederland vrijwilligerswerk voor Amsterdam Cares verricht. Amsterdam Cares is een vrijwilligersorganisatie die is gestart op initiatief van young professionals die graag iets terug wilden doen voor hun stad. Een aantal van de HR collega's heeft een schoolplein in Amster dam-Oost opgeknapt, anderen brachten met kinderen met een beperking een bezoek aan Nemo en een derde groep collega's ver richtte vrijwilligerswerk bij een vrouwenopvang van de Blijf Groep. Daar wonen vrouwen, die slachtoffer zijn geworden van huiselijk geweld, samen in een woonhuis. Die vrouwen hebben vaak een groot verdriet te verwerken en allerlei angsten te overwinnen. Desondanks zullen zij hun leven op termijn weer moeten oppakken en werk moeten vinden om in hun levensonderhoud te voorzien. Toen wij daar waren zagen wij dat wij hen konden helpen met het oefenen van een sollicitatiegesprek, maar ook dat wij hen konden ondersteunen om uit te vinden welke kwaliteiten zij hebben en welke banen daar het beste bij passen. Uiteindelijk hebben wij de Blijf Groep aangeboden een workshop sollicitatietraining voor deze vrouwen te ontwikkelen en te geven. Tijdens deze workshop (vier modules): gaan we op zoek naar de individuele kwaliteiten van de vrouwen; bepalen we samen met hen welke functies het beste bij hen passen; maken we een CV en schrijven we sollicitatiebrieven; oefenen we sollicitatiegesprekken. Inmiddels hebben we met een aantal HR collega's - op vrijwillige basis - drie modules gegeven. Het geeft een goed gevoel datje deze vrouwen, die zoveel hebben meegemaakt maar tegelijker tijd optimistisch zijn om een nieuwe start te maken, kunt helpen met het zoeken naar een baan die bij hen past. Ie beseft dan ook weer goed hoe belangrijk het is om jezelf te blijven ontwikkelen. Weten waar je kracht zit en watje kwaliteiten zijn. Ik kan iedereen aanraden om daar blijvend naar op zoek te zijn. En om er iets mee te doen om anderen te helpen.

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 2