onder handen genomen O IT Persverzoeken doorverwijzen Het LAN (Local Area Network, ook wel het HEINEKEN netwerk genoemd) op de brouwerij Zoeterwoude werd eind november flink onder handen genomen. Alle oude netwerkswitches werden vervangen door nieuwe. Een omvangrijke operatie die een heel weekeinde in beslag nam. ^•w LAN brouwerij Zoeterwoude ZOETERWOUDE. Aan het LAN hangen vrijwel alle pc's, printers, productieservers en PLC's van de brouwerij, alsmede systemen van de beveiliging. Tijdens een weekeinde werden in 36 netwerk- kasten, verspreid over de gehele brouwerij: 83 netwerkswitches vervangen; 42 nieuwe voedingen geplaatst; 2.832 netwerkpoorten gepatched (patchen is een netwerkkabel in een netwerkpoort prikken); 312 uplink interfaces gemaakt. Opstart Op zaterdagochtend werden eerst alle deuren van de ruimtes waar netwerkkasten staan, open gezet. In de tussentijd hadden 23 installateurs van HP zich bij de Poort verzameld en werden zij met de brandweerauto naar het bedrijfsrestaurant ge bracht waar een toolbox meeting werd gehouden. Twaalf teams van installateurs werden vervolgens door acht van onze brandweermannen naar de kasten begeleid. Vanuit onze IT-organisatie en de leverancier (HP) was een projectteam van tien personen aanwezig met projectleider en netwerk specialisten, aangevuld met vier mensen van de Technische Dienst. Lange werkdag De processen van Brouwen/Energie konden gewoon doorgaan. Rond 11.00 uur waren de eerste switches alweer 'up and running' en hadden de operators de volledige netwerkfunctionaliteit weer terug. Rond lunchtijd waren de meeste teams van installateurs klaar met de werkzaamheden. Na de lunch inspecteerden drie lokale testteams en één centraal testteam alle kasten en werden alle switches functioneel getest (inclusief de vraag of de productie-installaties nog bereikbaar waren). Rond 19.00 uur was het grootste deel van het Heineken-netwerk weer volledige operationeel. We waren ondertussen nog met vijftien personen over. Om 20.00 uur voerden we een geslaagde fail over test uit (dat is een test waarbij de redundantie van het netwerk wordt getest. Eén van de core switches wordt uitgeschakeld en de andere core switch neemt het netwerkverkeer over). Na het testen en oplossen van nog uitstaande, niet kritische werk zaamheden, zat de lange werkdag er om 22.30 uur op. Weer acht jaar vooruit De volgende ochtend om 08.00 uur is een klein deel van het projectteam, aangevuld met twee mensen van CS&L, doorgegaan om de laatste punten op te lossen. Wat een ochtendje leek te worden, werd uiteindelijk toch nog een hele dag. Op enkele verkeerde patches (met name van printers) en een onwillige uplink verbinding na zijn we op maandag niet meer tegen problemen aangelopen. De productie is dan ook zonder problemen opgestart. Al met al was het een zeer succesvolle LAN- refresh, waarbij goed werd samengewerkt tussen IT HNL, leverancier HP en de brouwerij. Voorlopig kunnen we weer zo'n acht jaar vooruit met de nieuwe switches. Edwin Cevaal Senior Engineer Automation Het komt voor dat journalisten rechtstreeks contact zoeken met onze brouwerijlocaties. Vanwege onze beursnotering, is de pers echter verplicht om contact op te nemen met de afdeling Communicatie Public Affairs. Het is daarnaast aan eigen medewerkers niet toegestaan om zelf media-vragen te beantwoorden. Neem geen risico en verwijs journalisten door naar het HEINEKEN perstelefoonnummer 071-5458000. Bij twij fel, niet inhalen. Voor overleg kun je contact opnemen met ondergetekende. Peter Everts Toestel 7095 Zoeterwoude Toestel 6399 Den Bosch HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2012 | | pagina 10