VEILIG WERKEN f Communicatie In de workshop 'Zorg voor elkaar' werd gesproken over de manier waarop je elkaar aanspreekt als je een onveilige situatie ziet. Daarbij is het belangrijk dat je opbouwende kritiek geeft en let op je toon en je timing. De deelnemers leerden de feedbackformule: ik zie dit of hoor dat daar vind ik iets van omdat.. ik zou het graag anders zien. Ook voor de ontvanger van feedback waren er tips: luister goed naar wat de ander zegt, ga niet direct in de verdediging, denk erover na, vraag eventueel om toelichting en doe er iets mee. 'Aard van het beestje' Bij de drie workshops 'Aard van het beestje' ging het vooral om onderlinge communicatie en samenwerking. Zo moesten de groepen bij een evacua tie-groepsopdracht met elkaar kiezen tussen een korte, onveilige route of een lange, veilige route. Op deze foto lopen medewerkers over planken met in hun hand een snijplank met een balletje. Bij een persoonlijke opdracht moest een wiebelplank worden getrotseerd die eerst veilig gesteld moest worden voordat je vijf blokken naar de overkant kon bren gen. De sociale druk werd vergroot naarmate er meer collega's stonden te kijken hoe de volgende uit de groep dit varkentje moest gaan wassen. 4> Viltjestoren Een tussenopdracht bij de workshop 'Aard van het Beestje' was 'de viltjestoren', waarmee teams een prijs konden winnen. Met bierviltjes en satéprikkers moest men een zo hoog mogelijk bouwwerk maken dat ook nog vervoerd kon worden. Alles moest onder een bepaalde tijdsdruk gebeuren en tegelijkertijd veilig worden uitgevoerd. Om de vingers niet te prikken, waren er veiligheidshandschoenen beschikbaar. <- Winnaars Aan het einde van de ochtend reikte Godfried Meijer de prijzen uit aan de teams die de hoogste torens van bierviltjes en satéprikkers hadden gemaakt. De bronzen medaille ging naar groep 15 voor een toren van 1.31 meter, de zilveren medaille was voor groep 17, die een toren bouwde van 1.73 meter. De hoogste toren was maar liefst 1.91 meter hoog en werd in elkaar gezet door groep 36. Zij wonnen een gouden medaille en kregen de wisselbeker. Op de foto alle winnaars bij elkaar. 'Je laat elkaar niet vallen' De samenwerking en communicatie binnen de teams kwam goed tot uiting in de workshop 'Je laat elkaar niet vallen', waarbij teamleden elkaar door een web van touwen naar de overkant moesten loodsen. Door de aanwezigheid van stopwatches werd de indruk gewekt dat het snel moest gebeuren. Medewerkers gingen er op handen en voeten doorheen of werden gedragen door hun teamleden. Naast hilarische situaties bracht dit ook discussies op gang over samenwerking en veiligheid op de eigen werkplek. HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY [T]

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 5