Lostrillende boutverbindingen verleden tijd dankzij nieuwe training TPM-stagiairs voeren Kaizen project uit bij Verpakken HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS ZOETERWOUDE "Nadat duidelijk was geworden dat het om lostrillende moer- en boutverbindingen ging, werd het FIX-team samengesteld. Uit een grondiger ana lyse van ons team van de BDA's, bleek dat er dingen vaak gewoon niet goed waren gemonteerd of dat de verkeerde materialen waren gebruikt. Met het '8 velden proces', een methodiek om tot een goede opleiding te komen, hebben we vervolgens alles goed in kaart gebracht. Wat moet iedereen hierover weten, wat moet iedereen kunnen en wanneer zijn we tevreden? Samen met onze leverancier van bouten en moeren hebben we de afgelopen maanden een training ontwikkeld waarin medewerkers alles leren over de bevestigingsmethodes die er zijn, en over wat er bij ons kan worden verbeterd. In mei gaven we aan operators en technici een pilottraining die bestond uit een theoretisch deel en een praktisch deel met een trilmachine, een zogenoemde Junker machine. Met deze machine worden borgmiddelen getest. Interessant was om te zien hoe verschillende borgmiddelen reageerden, waardoor aan het licht kwam dat de borgmiddelen die wij gebruiken in sommige situaties niet voldoen en dat sommige anders gebruikt moeten worden. Na de evaluatie van de pilottraining maakten we een training voor operators en monteurs die hen in staat stelt de soorten bouten, moeren en borgmiddelen te herkennen en te bepalen hoe en wanneer welk type moet worden gebruikt. De training zal voor elke revisie worden gegeven. Met behulp van de Junker machine kan iedereen die helpt sleutelen zien wanneer en hoe ze bepaalde borgmiddelen moeten gebruiken, zodat we na elke revisie kunnen zeggen dat alles goed is geborgd. Zo zorgen we ervoor dat er in de looptijd tot de volgende revisie geen enkele bout- of moerverbinding meer lostrilt!" 'S-HERTOGENBOSCH. Elf studenten van Avans Hogeschool voerden een Kaizen project uit binnen de afdeling Verpakken van Heineken 's-Hertogenbosch. Het project maakt deel uit van het nieuwe TPM-opleidingstraject dat Heineken samen met Avans Hogeschool ontwikkelde en dat de verbindende schakel tussen theorie en praktijk moet vormen. Deze samenwerking is uniek in Nederland. Sjors Keij, een van de TPM-stagiairs: "Als studenten leren we veel van dit project. Dat geldt overigens ook voor de begeleiders van Heineken en Avans. Inmiddels zit dit eerste praktijkproject in de fase van afronding. Als studenten zijn we allemaal erg enthousiast over het project bij Heineken. Het werkt vooral heel motiverend dat we bij de verpakkingslijn aan de slag gaan met actuele problemen die opgelost moeten worden. Daar leren we meer van dan wanneer we op school aan een fictieve opdracht werken. De resultaten van ons onderzoek zullen ook daadwerkelijk gebruikt worden bij het verhelpen van de problemen." AV^teproCp„ «7i Lostrillende boutverbindingen zijn vaak de grondoorzaak van stilstanden bij de afdeling Verpakken. Dat bleek onlangs uit een analyse van zogenoemde Break Down Analyses (BDA's), stops groter dan vijf minuten. De Onderhoudsgroep zette er een team op en ontwikkelde de afgelopen maanden een training om dit probleem in de toekomst tegen te gaan. Een verslag van Mare Mastenbroek en Fons Valentijn.

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 9