E Filmploeg bezoekt Brouwerij Zoeterwoude Colonne 8B krijgt vingers achter klemsterrenprobleem HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS ZOETERWOUDE. De Raad van Bestuur besloot onlangs in het kader van het 150-jarig bestaan van Heineken een jubileumfilm te maken. Op 12 september werd de brouwerij Zoeterwoude vereerd met een bezoek. Nu hadden we al wat ervaring opgedaan met een filmploeg van National Geographic, maar dit was een heel ander verhaal. Deze ploeg bestond uit ruim dertig man en ze hadden hun eigen catering meegenomen naar Zoeterwoude. In Gebouw 46 (Groene Hart) kon den zij zich verkleden, ontbijten, lunchen en dineren. Ze hadden een filmstudio ingericht in de Fustenhal en bij Verpakken moest zelfs een aantal platen worden gedemonteerd voor het filmen van een machine. Dankzij de medewerking van de afdelingen CS&L, Verpakken, De Hooiberg, Dienstgebouw, Brouwen en kan toor Zoeterwoude, wordt het vast een mooie film. Wij hebben een aantal filmfragmenten mogen bekijken en die zagen er in ieder geval prachtig uit! Naar verwach ting komt de film volgend jaar maart/april uit. Aad van der Meer 'S-HERTOGENBOSCH. Klemsterren kunnen dankzij klemvingers alle mogelijke diameters verwerken. Eind 2010 werden deze klemsterren op de vullers van Colonne 8B geplaatst. John Elands, teamleider Techniek: "We wilden sneller kunnen ombouwen. Daarnaast zagen we als voor deel dat de operators minder zware wisseldelen hoeven te tillen. Het resultaat van de ingreep viel echter enorm tegen. Met name in de doorvoer tussen rinser en vuiler kregen we met extreem veel breakdowns te maken. Bij elke breakdown braken tientallen vingers van de klemsterren af. In totaal kostte het ons 4.500 klemsterren en 70 uur productietijd." John en zijn collega's zagen er voldoende aanleiding in een Break Down Reductie team op te starten. Het team bestond uit mensen van de pilaren QM en AM. John: "Dit team is snel met een prima oplossing gekomen. Ze heeft een nieuw ingenieus stersysteem ontwikkeld met een handig klik- systeem op de uitloop van de rinser. Bij die oplossing is geen enkele concessie gedaan aan de snelheid of het gemak van ombouwen. Voor de meer exotische flessen is een boven- geleider op de invoerster van de rinser geplaatst. Zo kunnen er geen flessen meer uit de rinserklemmen vliegen. Nu we zes maanden verder zijn, is het resultaat verbluffend; we hebben geen breakdown meer gehad en dus ook geen verliezen meer. Ook hebben we voor diverse flessoorten de vullersnelheid maximaal kunnen verhogen, bijvoorbeeld ook voor Desperados." Martijn van Hooft, monteur rayon Fles, en John Elands bij de uitpakker. In het streven naar een snellere ombouwtijd werden op de vullers van Colonne 8 zogenoemde klemsterren gebouwd. Het resultaat viel in eerste instantie enorm tegen. Samen werking tussen QM en AM zorgde voor de noodzakelijke doorbraak.

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 5