'Leuk om kennis over te dragen aan jonge collega's' 1 HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Monteur Verpakken Theo van Tilburg (62) ging begin september na 32 dienstjaren met pensioen. Maar helemaal weg is hij niet; tot eind december is hij twee dagen per week actief bezig zijn kennis en ervaring over te dragen aan zijn collega's van Colonne 15 en TSP. Theo van Tilburg in gesprek met Martin van Strien (links) en Willem Adriaans. 'S-HERTOGENBOSCH. Deze oplossing is zowel voor Colonne 15 als voor Theo zelf perfect. Theo: "Zo kan ik al een beetje wennen aan de periode datje niet meer iedere dag naar je werk hoeft. Ik heb heel graag iets om handen. Aan de andere kant ga ik nog met veel plezier naar de brouwerij." In feite.had Theo twee jaar geleden al met pensioen gemogen, maar team leider John Elands vroeg hem nog tot zijn 62e door te gaan. Nu knoopt Theo er nog enkele maanden aan vast, wel met twee restricties. Theo: "Ja, mijn inzet is beperkt tot twee dagen per week tot eind van dit jaar. Daar naast kom ik niet meer voor het werk zelf. Ik doe geen inspecties of reparaties meer. Ik kom echt alleen maar om mijn kennis en ervaring over te dragen op mijn jongere collega's." Een van de vele aandachts punten is het nalopen van een eenpuntsles. Theo: "Met mon teurs Willem Adriaans en Martin van Strien ga ik controleren of de eenpuntsles die we hebben opgesteld ook echt klopt. Het betreft de rondloopketting van de aandrijving van de uitpakker. De uitpakker haalt geheel auto matisch de flessen uit de krat. Het vraagt precisie om de ketting op de goede manier op de dragers te leggen, zodanig dat de kop die de flessen uit de krat tilt, precies op de goede plek ligt. Dit is vooral een kwestie van afstelling en timing. Als de eenpuntsles klopt, kunnen Willem en Martin dit weer door leren aan andere collega's." In het werk valt al snel één bijzondere karaktereigenschap van Theo op: zijn perfectionisme. Theo: "Bij mij is iets goed of fout, daartussen zit niets. Zo ben ik van de ene kant gevormd tijdens de baan die ik voor Heineken had, namelijk gereedschaps maker. Maar het perfectionisme zit vooral in mijn karakter. Dat gaat heel ver, zelfs in de super markt controleer ik de sluitingen van de pakketjes die we op Colonne 15 hebben gemaakt." Volgens John Elands toont dit de gedrevenheid van Theo: "Hij wil het echt 100% hebben, hij kent ook iedere machine en elk onderdeel. Het is niet voor niets dat we blij zijn dat Theo in deze nieuwe rol nog een tijdje van enorme waarde wil zijn." Theo geniet zichtbaar van die nieuwe rol. Theo: "Het bevalt mij heel goed. De jongens stellen mij veel vragen over onderdelen, over waar zaken te vinden zijn en hoe ze iets moeten aanpak ken. Ik vind het leuk dat ik ze verder kan helpen."

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 4