werken Uitreiking beloningen Bijna Ongeval Rapportage Nieuwe mobiele tap te zien op vakbeurs Energie 2011 HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS \j_ hoe duurzame energie voor de brouwerij ingezet kan worden. Op de foto vlnr: Arthur Vermeu len (Raedthuys), Gerwin Leever (Raedthuys), Peter Jonkers (energiekoper voor Heineken), Wilfried Aarsen (SHE manager brouwerij 's-Hertogenbosch) en Ray mond Hutten (Raedthuys). 'S-HERTOGENBOSCH. Van 4 tot en met 6 oktober vormden de Brabanthallen in 's-Hertogenbosch het decor voor de vakbeurs Energie 2011. In de stand van Raedthuys Groep kreeg Heineken de gelegenheid de nieuwe mobiele tap Groene David aan het publiek te tonen. Groene David is 35% energiezuiniger dan het vorige type David tap. Raedthuys Groep ontwik kelt windenergieprojecten. Het bedrijf is ook verant woordelijk voor de nieuwe windturbine Treurenburg, die in maar liefst 85% van de elektriciteitsbehoefte van de brouwerij voorziet. De komende jaren zullen Heineken en Raedthuys nog intensiever gaan kijken methode is een goede manier om echte ongevallen te voorko men omdat we er dan van leren. Een voorbeeld: er was een melding over het demonteren van een afsluiter waarbij de installatie niet veilig was gesteld. Het gevolg was dat die afsluiter van zijn positie losschoot door de koolzuurdruk die nog in de leiding aanwezig was. Dit soort incidenten kunnen worden voorkomen door vooraf goed te bedenken wat we gaan doen. Van de analyse van dergelijke Bijna Ongevallen kunnen we veel leren, blijf deze dan ook vooral rapporteren! De prijswinnaars van het afgelopen halfjaar zijn: Arend Kooij en Karen Doesburg Smits (Bike) Cor Kuijvenhoven en Ramon van den Berg (Pilot Packaging Plant) Albert Verhoef en Rinus Hogewoning (CS&L) Riza Incze en Jaap Haasnoot (Verpakken Colonne 5) Erwin Kotte (Brouwen) Rob van Oord en Ruud van der Poel (GIS) Carl Erik Grootendorst (Colonne 5) Marcel van de Voort en Erik Broere (Onderhoudsgroep Brouwen) Martin Knorr (Onderhouds groep Verpakken) Van harte gefeliciteerd allemaal! Safety-pilaar Op de foto's reikt brouwerijmanager en Safety-pilaarleider Godfried Meijer de prijzen uit aan Rob van Oord en Ruud van der Poel. ZOETERWOUDE. Een Bijna Ongeval is een situatie die - als er net iets anders was gebeurd - heel vervelend had kunnen aflopen voor de betrokkene. Mensen zeggen dan vaak 'ik had geluk' of'ik had een engeltje op mijn schouder'. Maar is dat wel zo? Veel ongevallen kunnen wor den voorkomen als we vooraf ons werk goed uitvoeren. Het melden van Bijna Ongevallen en het analyseren van de oorzaken door middel van de '5x Why' Om het melden van Bijna Ongevallen te stimuleren, heeft de brouwerij Zoeterwoude een competitie opgezet. Maak je een goede rapportage van een Bijna Ongeval en vul je die aan met een analyse die voorkomt dat verge lijkbare incidenten opnieuw plaats vinden, dan word je beloond. Afgelopen 27 september werden de winnaars van het afgelopen halfjaar verrast met VlP-entree- kaarten voor de festiviteiten rondom Leidens Ontzet.

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 3