0 Scherpe daling H i Water O Bespaarmeter HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS De waterbesparingsteams op de Bossche brouwerij leveren goede prestaties. In het eerste halfjaar van 2011 gebruikte de brouwerij ongeveer 150.000 m3 minder water dan in 2010. Een mooi resultaat dat helemaal past bij onze missie 'Brewing a better future'. KFwf'l 'S-HERTOGENBOSCH. Een belang rijke bijdrage aan de besparing tot nu toe leverde een aanpassing aan de waterseals in Brouwhuis 1 en 4. Een van de mensen die betrokken is bij het project, is Martin van Nuus. Door een aanpassing aan de pompseals in Brouwhuis 1 en 4 is één van de sealwater-pompen niet langer nodig. De overige pompen worden bovendien niet langer continu van water voorzien, maar alleen als ze werken. Martin zorgde ook dat er in het systeem zogenoemde debietme- ters zijn gemonteerd. Martin: "Deze meters controleren niet alleen of de hoeveelheid aangevoerd water de juiste hoeveelheid is voor de pomp. Ze geven de operator ook veel meer inzicht in het proces. Door deze aanpassingen slaan we meerdere vliegen in één klap. We besparen niet alleen op het verbruik van water, maar ook op dat van gas en elektriciteit." Brewing a better future Het succes werd op vrijdag 15 juli gevierd door in het bijzijn van alle deelnemers aan waterbesparingsteams bij het Bedrijfs restaurant een informatiebord te onthul len. Het bord laat zien hoeveel water er samen wordt bespaard. Tot nu toe is dat ten opzichte van 2010 al 150.000 m3 water. De verwachting is dat er dit jaar in totaal 1.940.000 hectoliter water per jaar zal worden bespaard, dat is voldoende om 78 wedstrijdzwembaden te vullen. waterverbruik m3 besparing t.o.v. vorig jaar 300.000 200.000 J Onthulling van het informatiebord. Op de foto: Annet Bastiaanse, Tom van der Veen, Robert Frentzen, Leon van Swelm, Martin van Nuus, Marina de Yrazusta, Eddy Folkers, Jos Schalks, Jan Brouwers, Arno Verbunt en Wim Brouwer.

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 5