0 Overleven op een dieet van bier? bier Opnieuw veel animo voor Familiedagen Zoeterwoude kennis instituut HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Een Amerikaan beëin digde onlangs na 46 dagen een dieet dat alleen uit water en bier bestond. Hij volgde hiermee het voorbeeld van een eeuwenoude traditie van Pauliaanse Monniken. Voor wie nu denkt: dat ga ik ook proberen, overleven op bier is geen goed idee! Bier alleen bevat te weinig voedingswaarde en dat leidt op termijn tot tekorten. Feiten en fabels op een rijtje. ZOETERWOUDE. De brouwerij in Zoeterwoude liep tijdens de jaarlijkse Familiedagen weer vol met geïnteresseerde familiele den van Heineken-medewerkers. Tijdens deze dagen worden fa milieleden eerst gastvrij ontvangen in de Hooiberg. Daarna gaan ze met de dubbeldekker naar het brouwerijterrein, waar ze een rondleiding krijgen door de brouwerij. Ook dit jaar was de animo voor de dagen weer groot en kwamen er veel aanmeldingen. Het zorgde er op sommige dagen voor dat er 'nee' moest worden verkocht, want vol was vol. Volgend jaar weer een kans! In de 18de eeuw werd bier voorgeschreven als middel tegen koorts, tandvleesontstekingen en scheurbuik. Men was echt in de veronderstelling dat het hielp. Toen echter bleek dat bier de grote uitbraken van scheurbuik niet kon voorkomen - integendeel zelfs - werd het bier vervangen door citroensap. Tekorten Wie probeert op alleen bier te overleven, is geen lang leven beschoren. Ondanks dat bier voor 93% uit water bestaat, is aan vulling met water nood zakelijk vanwege de dehydraterende werking van alcohol. Maar ook in combi natie met water ontstaan na enkele maanden vitaminetekor ten. Bier is arm aan vitamine C. Een dieet op basis van bier zal op lange termijn in plaats van de oplos sing - zoals in de 18de eeuw gedacht werd - de oorzaak zijn van het ontstaan van ziektes. Daarnaast is bier ook arm aan eiwit, vet en de vitamines A, D, E, K en BI. Een tekort aan vita mine BI leidt tot de ziekte Beriberi wat hartpro blemen kan veroorzaken en een dodelijke afloop tot gevolg kan hebben. Om voldoende eiwitten binnen te krijgen en zo het risico op spierverlies en bloedarmoede te voorkomen, zou je zo'n 15 liter bier per dag moeten drinken. Dat raden we niet aan! Glas bier of boterham met kaas? Maar hoe zit het dan met de vergelijking die tussen een glas bier en een boterham met kaas wordt gemaakt? Qua energie bevat een glas bier ongeveer 110 kcal, een bruine boterham met kaas bevat 165 kcal. Qua voedingswaarde verschillen beiden ook van elkaar. Een boter ham met kaas bevat meer eiwitten, vetten en koolhydraten. Bier bevat B-vitamines, net als de boterham met kaas, maar een boterham met kaas bevat daarnaast ook in vet oplosbare vitamines, zo als vitamine A en E. Toch kun je ook op een dieet van bruine boterhammen met kaas niet overleven. De beste oplossing lijkt dus om gevarieerd te eten. Met af en toe een glaasje bier erbij. Kennisinstituut Bier

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 4