0 werken tijdens Contactpersoondagen JUBILEUM Pietertje Pils voor Wil de Bruyn HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS In totaal negentig in- en externe contactpersonen van de brouwerij Zoeterwoude volgden eind juni in de Hooiberg een workshop over Veiligheid tijdens de Contactpersoondagen. ZOETERWOUDE. Contact personen zijn medewerkers van verschillende afdelingen op de brouwerij die optreden als contactpersoon tussen Heineken en contractors. Eén keer in de driejaar komen zij, samen met de contractors, bij elkaar tijdens de Contact- personendagen. Tijdens de veiligheidsworkshops van afgelopen juni, die werden georganiseerd en uitgevoerd door de afdeling SHE (Safety Health and Environment), stonden de thema's 'afspra ken maken en nakomen' en 'veilig werken doen we samen' centraal. Gezond aan het werk, gezond naar huis Gemaakte afspraken ook nakomen 'S-HERTOGENBOSCH. Slechts 15 medewerkers van de Bossche brouwerij haalden eerder dit prachtige resultaat. Brouwerijmana Veiligheid thema Manager Technische Dienst, Kees Horsman, trapte de bijeenkomst af. In zijn ope ningswoord benadrukte hij dat veiligheid topprioriteit is en lichtte hij de veiligheidsstate ments van de brouwerij toe. Kees gaf alle aanwezigen de boodschap mee dat veiligheid geen punt van discussie is, maar voorop staat. Gezond aan het werk, gezond naar huis! Vervolgens werd een aantal kengetallen gepresenteerd die betrekking hebben op de veiligheid op de brouwerij. Er volgde een discussie, een veiligheidstraining en de veiligheidsfilm van de brouwerij Zoeterwoude werd vertoond. Deze film, waarin brouwerijmedewerkers hun ervaringen na incidenten vertellen, was al te zien tijdens de vorig jaar gehouden Veilig heidsdag. Ook nu maakte de film veel los bij de aanwezigen. Na de pauze gaf contractor BIS Industrial Service een presentatie over het programma waarmee zij zelf veiligheid benaderen: 'Goal Zero'. Dit staaf natuurlijk voor het streven naar 0 ongeval len. Dat deze methode werkt, bleek wel uit de gepresen teerde ongevallencijfers van de afgelopen tien jaar. Een tweede film werd vertoond waarin de escalatie van ongevallen duidelijk werd gemaakt aan de hand van de ongevallendriehoek. Heel herkenbaar werd in beeld gebracht dat er in een situatie maar iets hoeft te verande ren om een zwaar ongeval te veroorzaken. De kern van het verhaal was dat als er afspra ken worden gemaakt, die wel moeten worden nagekomen. Tot slot werd uiteengezet wat precies de taken van de Heineken-contactpersonen zijn. De veiligheidsworkshop was zeer geslaagd en wordt later dit jaar ook gegeven op andere HNS-vestigingen. Tjeert Rozema en Frank Mazer Een trotse Wil de Bruyn mocht vrijdag 17 juni 'zijn' Pietertje Pils in ontvangst nemen. Volgens Auke Schripsema, teamleider Distributie CS&L Den Bosch, is dat 'een erkenning voor 40 dienstjaren vol inzet en betrokkenheid bij Heineken'. ger Paul Bleijs en Harry Werkman, manager Export Logistics CS&L, spraken de jubilaris toe. Ze gingen uitvoerig in op de uiteenlopende taken die Wil heeft uitgevoerd, de veranderingen die hij heeft mee gemaakt én het gegeven dat op Wil's gezicht altijd weer die grote, trotse glimlach stond. Na de overhandiging van het beeldje sloten Wil en zijn collega's de feestelijke gebeurtenis af met de traditionele Bossche bol.

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 11