0 Veel aandacht voor veiligheid tijdens John Elands te gast bij Amstel Gold Race HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Veiligheid was een belangrijk thema tijdens de Bierkrat sessies die op 24 mei plaatsvonden op de Bossche brouwerij. Uiteraard ging het ook over volumes en over de passie voor continu verbeteren. 'S-HERTOGENBOSCH. Het eerste thema was veiligheid. Brouwerijmanager Paul Bleijs toonde een piramide die exact aangeeft hoeveel ongeval len er hadden plaatsgevonden en hoe die tot stand komen. Vervolgens ging hij in op de visie en de voortgang wat betreft volume en financiën. Paul Bleijs: "De visie blijft een trotse, doelmatige en leidende brouwerij te zijn, een specialiteitenbrou werij met een passie voor continu verbeteren. Qua volume laat de brouwerij al enkele jaren een lichte daling van 1 a 2% zien. In 2011 verwachten we 6 miljoen hectoliter te produceren. TPM blijft daar bij een belangrijke factor. We willen de beste zijn qua productiviteit en vaste kosten maar ook op het gebied van veiligheid. De vaste kosten weten we ieder jaar weer terug te brengen. Ten opzichte van 2006 zijn de vaste kosten met 18% gedaald. We zijn niet alleen met kosten bezig, we investeren ook. In 2011 steken we geld in de ontwikkeling van de nieuwe Colonne 23 voor de Globall en Colonne 8 Pasteur." Controller Robert Frentzen ging in op de prioriteiten voor 2011. Robert: "Prioriteiten zijn OPI voor blik, NPI's, ongevallen voorkomen, energie- en waterverbruik, extractverlies en werkklimaat. Op het gebied van veiligheid gaan we in 2011 verder met de uitrol van het STOP- programma. Wat betreft het werkklimaat loopt er nu een aantal actieplannen. In de bierkratsessies van september gaan we uitgebreider in op de status van de voortgang." Duncan Moser en Paul Clarijs lichtten de plannen voor fles toe. Duncan Moser liet aan de hand van een grafiek zien dat operators heel vaak extra handelingen moeten doen, zoals een fles recht zetten of even iets bijstellen. Duncan Moser: "Dat is een zorgwekkende trend waar we graag wat aan willen doen. Het accent zal vooral liggen op slimmer werken. Dat kan op allerlei manieren, die we met elkaar gaan uitwerken. Denk aan samen stelling van teams, opleidingen, werkplekoverleg, AM stap 4, inzet van extra resources TSP, verbete ren onderhoudsplannen PM stap 4. We gaan kijken naar oorzaken en daar verbinden we acties aan." 'S-HERTOGENBOSCH. John Elands was op 17 april samen met zijn vrouw Sylvia te gast bij de 46e Amstel Gold Race, die net als een jaar eerder gewonnen werd door de Belg Philippe Gilbert. John had deze prijs gewon nen omdat hij bij een interne prijsvraag de leukste reden had ingezonden waarom nou net hij bij de Amstel Gold Race te gast moest zijn. Voor John en Sylvia was het de tweede keer dat ze bij de Amstel Gold Race waren. John: "Toen we bijna 12,5 jaar geleden 12,5 jaar getrouwd waren, kregen we van onze beide dochters en (schoon)ouders een lang weekend Valkenburg aangeboden. Zonder het te weten, was dit het weekend van de Amstel Gold Race. Toen wij in het hotel aankwamen vroeg de eigenaar wie onze favoriet was. In eerste instantie hadden we geen enkele notie waar hij het over had. Toch zijn we door de hele entourage dat weekend allebei echt fanatieke wielerfans geworden. Deze zomer zijn we 25 jaar getrouwd. We mochten nu weer bij de Amstel Gold Race zijn omdat de eerste commerci ële presentatie van het Amstel Tapje hier plaatsvond. Een mooi moment en een mooie afsluiting van een traject waarbij ik de tech nische mensen van de nieuwe Colonne 23 heb mogen opleiden." Bierkratsessie

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 6