Fit zijn en fit blijven HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS De lente is begonnen! Terwijl ik dit schrijf, zit ik met spierpijn achter mijn computer omdat ik gisteren voor het eerst weer buiten heb getennist en misschien iets te enthousiast van start ben gegaan. Sporten en vooral buiten sporten, geeft mij ongelofelijk veel energie. Ik bedenk me tegelijkertijd dat het belangrijk is om weer eens wat meer te gaan werken aan 'mijn vitaliteit'. Het komt er soms gewoon niet van. Je fit voelen is belangrijk, ook als je aan het werk bent. Als je fysiek meer aan kunt, kun je mentaal vaak ook meer aan. In eerste instantie moet je daar zelf iets aan doen, maar ook binnen HNS zitten we niet stil als het gaat om preventie. Een paar maanden geleden bijvoorbeeld is in de brouwerij in Zoeterwoude voor Colonne 6 een pilot gehouden over fysieke belasting. Daarbij is gekeken naar de knelpunten op de lijn. Op een interactieve manier is met de operators van Colonne 6 gesproken over fysieke belastbaarheid, waarbij de gevaren in kaart werden gebracht, maar ook aandacht werd besteed aan goede manieren van werken. Een goede manier van werken kan overigens voor iedereen anders zijn, op de training werd daar dan ook uitgebreid op ingegaan. Door er met elkaar over te praten in aanwezigheid van de bedrijfsarts en de fysiotherapeut, kon een groot aantal knelpunten eenvoudig worden opgelost. Daar waar dat niet zomaar kon, legden de bedrijfsarts en de fysiotherapeut door mid del van foto's en beeldmateriaal uit hoe men hier het beste mee kon omgaan. Ook ging men gezamenlijk de lijn op om ter plekke instructie te krijgen. Tenslotte is er een RI&E (Risico Inventarisatie Evaluatie) fysieke belasting voor Colonne 6 opgesteld. De pilot is opgezet om medewerkers duidelijk te maken dat preventieve acties werken. Fysieke overbelasting, op korte en op langere termijn, kan hiermee worden voorkomen. Door de vergrijzing en de overheidsplannen moeten we in de toekomst allemaal langer doorwerken. Fit zijn en fit blijven is dus belangrijk. Ik heb me voorgenomen om weer meer aandacht aan mijn gezondheid te besteden, wat ga jij doen? Lekker sporten, al dan niet buiten? Pak je de fiets naar werk of ga je wat vaker wandelen? De lente is begonnen en de zomer is in aantocht, aan het weer zal het de komende tijd dus niet liggen! Irene Steenwelle *4»

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 2