C is helemaal 2011! HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Alle beoordelingen voor de functiegroepen 1 tot en met 30 vinden voort aan plaats met behulp van een geautomatiseerd systeem via intranet. Op de Bossche brouwerij deden de medewerkers van TSP, de afdeling die verantwoordelijk is voor het onderhoud, hun eerste ervaringen op. Leidinggevende Kees- Pieter van Vloten en onderhoudscoördinator John Menkehorst vertel len over hun eerste indrukken. Kees-Pieter en John duiken samen in het nieuwe beoordelingsysteem. 'S-HERTOGENBOSCH. De invoering van digitaal resultaatgericht beoordelen is vooral bedoeld om het proces voor alle be trokken eenvoudiger te maken. Op de 'klas sieke' manier ging veel tijd verloren met het invullen van gegevens die in feite al op een andere plek vastliggen, zoals in SAP HR en de functieprofielen. Daarnaast helpt het systeem om beter inzicht te krijgen in de performance en ontwikkeling van medewerkers. Op de Bossche brouwerij is het systeem in januari in gebruik genomen. Binnen de afdeling TSP heeft leidinggeven de Kees-Pieter van Vloten inmiddels met alle 18 medewerkers een eerste plannings- gesprek voor 2011 gevoerd. Kees-Pieter: "Het is echt een slim systeem, je hoeft alle gegevens nog maar één keer in te voeren. Zoals bij veel veranderingen, kost het je in het begin wat extra tijd, omdat je alle gegevens moet overzetten naar het nieuwe systeem. Maar die tijd win je straks dubbel en dwars terug. Het mooie vind ik dat het systeem je dwingt zaken goed met elkaar af te spreken. Als je bijvoorbeeld voor een medewerker een bepaald aandachtspunt invoert, vraagt het systeem je daar ook een concreet leerdoel aan te verbinden. Zolang je dat leerdoel niet ingevuld hebt, kom je niet verder. Dat is nou helemaal 2011! Ik vind het ook winst dat we nu af zijn van al die handtekeningen die je altijd moest op halen. Met een simpele 'klik' geef ik nu mijn goedkeuring. Een nadeel is nog wel datje op papier gewend was in één oogopslag het overzicht te hebben. Nu zie je op je scherm maar een deel van het geheel. Maar goed, dat zal een kwestie van wennen zijn." John Menkehorst heeft een aantal weken geleden zijn eerste planningsgesprek 'nieuwe stijl' gehad. John: "Kees-Pieter en ik hebben toen eerst nog de beoordeling over 2010 op de 'ouderwetse' manier door lopen, op papier dus. Maar de planning voor 2011 hebben we meteen op de nieuwe manier gedaan. We hebben de KPI's voor 2011 doorgesproken en we hebben samen op een rij gezet welke aandachtspunten en competenties ik dit jaar op ga pakken. Ik sluit me helemaal aan bij de mening van Kees-Pieter. Ik denk wel dat sommigen onder ons het nog steeds prettig zullen vin den om via papier de zaken te bespreken. Dit blijft ook mogelijk. Maar de tijdwinst, beschikbaarheid en privacy zijn echt een pré van dit systeem." Digitaal RGB

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 7