0 werken Veiligheid centraal tijdens revisie Colonne 17 J HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Eens per twee jaar vindt groot gepland onderhoud plaats aan het hele machinepark. De afdeling Verpakken pakte de revisie van Colonne 17 op, een klus die draaide om veiligheid, organisatie en samen werking. 'S-HERTOGENBOSCH. De revisie startte met een toolbox meeting. Eigen medewerkers maar ook ingehuurde krachten kregen een duidelijke uitleg over de huisregels. Met name het aspect veiligheid kwam daarbij nadrukkelijk aan de orde. Al een halfjaar voor de revisie staken techniek (PM) en productie (AM) de koppen bij elkaar. Hans Nendels, revi siecoördinator, en Erik van Amerongen, installatiebeheerder, zetten samen de uit te voeren werkzaamheden op een rij. Hans Nendels: "De input daarvoor kwam van alle monteurs en werkplek eigenaren. Bij het maken van de planning konden we dankbaar gebruik maken van de BOM (Bill Of Material); hierdoor konden we via het magazijn al 88% van de 11.414 artikelen reserveren die tijdens deze revisie moesten worden vervangen. Dit betekent een enorme vereenvoudiging van het bestelproces." De begeleiding van de revisie nam Ton Hamers voor zijn rekening. Bij de werk zaamheden werden de operators zoveel mogelijk op hun eigen werkplek inge deeld. Zo konden ze ervaring opdoen op technisch vlak en weer een stap maken in hun ontwikkeling. Over het resultaat is het revisieteam zeer te spreken. Erik van Amerongen: "Naar schatting is ongeveer de helft van alle technische werkzaamheden uitgevoerd door de operators van de lijn. Dat bespaart ons veel op de inhuur van externe monteurs. Geheel volgens plan kon er op donderdag 27 januari proef worden gedraaid. Dat ging zo goed dat we de volgende dag al de eerste regu liere productie-order konden produce ren. Terugkijkend op de resultaten van de eerste productieweken kunnen we vaststellen dat we ruim 2% boven het afgegeven plan hebben gepresteerd. Dat resulteerde in een gemiddelde OPI van 69,5%, een topprestatie! Bovendien zijn we uiterst tevreden over de samen werking tussen de afdelingen en is er geen enkel ongeval gebeurd. Kortom we kunnen terugkijken op een succesvolle en veilige revisie."

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 4