TECHNISCHE DOCUMENTATIE TOEGANKELIJKER HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Technische documentatie wordt brouwerijbreed gedigitaliseerd om het centraal te kunnen beheren. Het project 'Van boek naar digitaal' zal de overgang van papieren naar digitale informatie in goede banen leiden. Belangrijke doelstellingen zijn: beschikbaarheid, kwaliteit en toegankelijkheid. André van Prooijen, Technisch Documentatiebeheerder, vertelt er meer over. gaan werken om TPM zoveel mogelijk te ondersteunen. Beschikbaarheid, kwaliteit en toegankelijkheid zijn belangrijke steekwoorden; de hoek stenen van het Technisch Documentatie Beheer. Daarbinnen staan centralisatie, beheergemak, up-to-date informatie en gebruiksvriendelijkheid voor de eind gebruiker centraal. Toegankelijkheid Het digitaliseren van de informatie voorkomt dat her en der informatie beschikbaar is, waar slechts één persoon of een groep toegang toe heeft. Het digitaliseren zelf is niet ingewikkeld, maar het kost veel tijd en moeite om de veelal verouderde documentatie - met kennis 'uit het veld' - uit te zoeken en op de juiste manier beschikbaar te stellen. Werkafspraken over documentstromen en standaarden met bijbehorende for mulieren zijn ontwikkeld om dit proces beter te ondersteunen. Sinds een paar weken presenteren wij onze plannen aan iedereen die met techniek te maken heeft binnen Verpakken en Brouwen. Eind tweede kwartaal zijn we hiermee klaar en kan het implementeren begin nen. Het gedigitaliseerde archief wordt straks op een server beschikbaar gesteld en iedere werkplek krijgt toegang. De informatie op deze server zal tegen eind 2011, geheel up-to-date zijn." Vlnr: André van Prooijen, Dirk Haasnoot en Anthoon Bakker. De kennis zat vooral 'tussen de oren' en dat moest veranderen. De eerste stap werd eind 2007 gezet toen binnen de Onderhoudsgroep Verpakken de functie Technisch Documentatiebeheerder werd gecreëerd en Anthoon Bakker en ondergetekende werden aangesteld. In januari 2009 volgden wij een opleiding archiefbeheer. Na de afronding - medio 2010 - verhuisden wij naar de ruimte waar voorheen de afdeling Operationele Planning zat. Om het project brouwe rijbreed aan te pakken, is collega Dirk Haasnoot van Brouwen Energie ons komen versterken. Er is een visie opge steld waar we de komende jaren aan ZOETERWOUDE. "Om machines in basisconditie te houden en veilig te kunnen bedienen, is een goede technische documentatie onontbeerlijk. Documentatie is zeer belangrijk voor de ontwikkeling van TPM. Naast de bedieningsvoorschriften, staan hierin de onderhoudsvoorschriften met afstel- gegevens en onderdelen. Brouwerijbrede aanpak Helaas waren documentatiebeheer en technische documentatie niet up-to-date of geborgd. Het zwierf rond in bureaula des, stond in notitieboekjes en was door verhuizingen soms compleet verdwenen. Voor vragen kun je bellen met Dirk Haasnoot (06-22120043), Anthoon Bakker (06-26560557) of André van Prooijen (06-19264763). Algemeen nummer: 071-5456498, locatie: Gebouw 22.1.14 Zoeterwoude. Email: TechnischDocBeheerZwou@heineken.nl.

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 10