H werken ^^eilia Terugkoppeling vragen HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Tijdens de Veiligheidsdag van de brouwerij Zoeterwoude (29 oktober) konden medewerkers bij de workshops hun mening geven over zaken en vragen stellen. 'Hoe is de Bijna Ongeval registratie geregeld?' bijvoorbeeld, of: 'Waar moetje precies welke handschoenen dragen'? Als Safety pilaar geven wij hier graag een terug koppeling over. ZOETERWOUDE. Persoonlijke Beschermingsmiddelen (PBM's) Binnen de brouwerij gelden er regels met betrekking tot het dragen van PBM's. Een aantal regels verduidelijken wij hieronder: Omdat er veel onduidelijkheid is over wanneer je wel en geen gehoorbescherming dient te dragen, stelt Heineken gehoorbescherming verplicht vanaf 80 dBa. Dit bete kent dat er in veel meer gebieden gehoorbescherming gedragen moet worden. Hiervoor worden in het eerste kwartaal van dit jaar borden geplaatst. Binnenkort ontvangt iedereen een brief over dit besluit en zal het op de werkplekken waar de gehoorbescherming gedragen moet worden, duidelijk worden aangege ven. Vanuit de HNS Safety pilaar loopt er momenteel een pilot op het dragen van reflecterende kleding. Denk hierbij bijvoorbeeld aan T-shirts met geïntegreerde reflecterende strepen. Waar welke PBM's verplicht zijn te dragen, wordt dit jaar middels de opstart van een Safety Visualisatie Team verduidelijkt. Veilig Werk Vergunning Gebruik in ieder geval een Veilig Werk Vergunning in de volgende gevallen: Heet werk (open vuur en vonk- verwekkend) Werk in besloten ruimten, tanks en riolen Werk aan leidingen/apparatuur met schadelijke gassen of vloeistoffen Bouw -, sloop - en hijswerkzaam heden Werk aan radioactieve bronnen of lasers Werken met een steiger Safety in nieuwbouw Wanneer de gebruiker voortijdig wordt betrokken bij projecten kunnen aspecten als veiligheid en onderhoud de juiste aandacht krijgen. De Safety pilaar zal vanaf 2011 bij nieuwbouw worden betrokken. Heftrucks CS&L 1. De nieuwe heftrucks bij CS&L kunnen iets meer dan de 5 tons heftrucks die ze vervangen. Het is een aantal keren gebeurd dat medewerkers met deze nieuwe heftrucks pallets hebben gelift (drie tegelijk, gereed product Export), die boven de toegestane last waren qua gewicht. In elke truck ligt nu een lijst met welke producten er gewerkt moet worden met speciaal daarvoor aangeschafte 6 tons hef trucks (hiervan zijn er twee beschik baar). 2. De hierboven genoemde 6 tons trucks zijn niet favoriet vanwege het beperkte zicht. Er zijn al meerdere pogingen ondernomen om dit op te Veiligheidsdag 2010

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 4