In de schoenen van f HJ HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Om meer vrouwen aan de top te krijgen, moet Heineken ook meer vrouwen aantrekken. Om die reden deed recruitment onderzoek naar wat vrouwen belangrijk vinden in een werkgever en wat ze stimuleert te solliciteren. Daaruit bleek dat vrouwen graag inzicht krijgen in de dagelijkse werkzaamheden en de cultuur binnen het bedrijf. Dit heeft ons doen besluiten om in maart 2010 een eerste 'meeloopdag' voor studentes te organiseren onder de naam 'In Her Shoes'. Heineken ondertekende begin 2009 het 'Charter Talent naar de Top'. Hiermee committeert Heineken zich aan de inzet voor een mix van mannen en vrouwen in het management. Reacties van studentes: ZOETERWOUDE. Doel van de meeloopdag is om studentes in de laatste fase van hun stu die een kijkje te laten nemen in het leven van een vrouwelijke manager bij Heineken. Na een positieve evaluatie van deze dag onder de deelnemers en Heineken medewerkers, is besloten om de meeloopdag twee keer per jaar te organiseren. Begin december 2010 vond 'In Her Shoes' voor de tweede keer plaats. Studentes liepen deze dag mee met één of twee vrouwelijke manager(s) van hun discipline (Supply, Commercie, Finance, HR, IT). Tijdens een af sluitende borrel kregen zij ook de gelegenheid om kennis te maken met trainees en starters binnen onze organisatie. Uit reacties van zowel de deelnemende studentes als de managers bleek dat ook deze dag erg goed is bevallen. Irene Steenwelle Vicky Vriend (33) Maaike van der Poel (36) ^ende~ succesvolle Heineken vrouwen "Erg leuk om alle vragen beantwoord te krijgen, ervaringen te horen en meerdere werknemers te spreken. Voor mij is veel duidelijk geworden over het bedrijf, de mogelijkheden en werken bij Heineken." "Ik vond het interessant om te zien waar een manager in de praktijk mee bezig is. Zo heb ik echt de sfeer en het werk binnen Heineken kunnen ervaren, in plaats van het horen van een standaardpraatje over een bedrijf." projectmanager New Product Introductions: "De studentes kregen de mogelijkheid om in een ontspannen sfeer kennis met ons en met Heineken te maken. Ze waren volledig vrij om alle vragen te stellen die ze wilden. We hebben het onder andere gehad over de keuze voor een startersfunctie of een traineeship. Ik vond het superleuk om aan mee te werken. Zelf had ik het ook erg leuk gevonden als ik op deze manier kennis had kunnen maken met een bedrijf!" teamleider Customer Support Control: "Ik vond het een heel goed initiatief. Het biedt ons de mogelijkheid om te vertellen wat we doen en hoe het is om bij Heineken te werken. Vrouwen binnen krijgen is aan de Supply kant wel een aandachtspunt, dit is een heel goede manier om topstudentes aan te trekken. We hebben het over van alles en nog wat gehad met de dames, onder andere hoe ik mijn functie combineer met thuis. Het niveau van de studenten was hoog en ze waren erg gemotiveerd."

HNL - Supply Nieuws | 2011 | | pagina 10