HEINEKEM HEDEBLAMD SUPPLY BIIEUWS [jsj •sSSSsxS5*.. met een presentatie, die af en toe ludiek werd onderbroken door twee acteurs. Hij maakte een bruggetje naar de rest van het programma en sprak uit dat hij zeer geraakt was door de veiligheidsfilm die zou worden vertoond. In de film vertel len medewerkers over een ongeval dat plaatsvond in 1999 en hoe dat effect op hun leven heeft gehad. Ook spraken drie medewerkers over een recent bedrijfson geval en wat voor consequenties dat voor hen had gehad. "Ik zag dat er veel mensen door de film waren geraakt," zegt Karen over de reacties van de aanwezigen. De groep ging vervolgens uiteen in zestien subgroepen van veertig tot vijftig man. De helft van de groepen moest vragen over veiligheid beantwoorden in een quiz en kon daarmee een spaarvarken winnen onder het mom: spaar jezelf, veilig werken doen wij samen. De andere helft ging naar een locatie waar vijftig stoelen stonden. Karen: "Hier werd een stuk risicoherken ning gedaan met een introductie over selectief waarnemen en bedrijfsblindheid. Vervolgens werden er acht situaties ge toond waarbij je in koppels van twee een inschatting moest maken van het risico. Een ander onderdeel bij deze workshop was 'stand.nl' waar discussies werden gevoerd over acht stellingen. Eens, oneens en waarom dan wel? Daarover werd gestemd en gesproken onder begeleiding van medewerkers van VHP Ergonomie." Op de vraag wat haar indruk was van de dag antwoordt Karen: "Ik vond het overweldigend! De opkomst was hoog en de reacties tijdens en na de dag waren meer dan positief. Het leuke vond ik dat ik zoveel verschillende reacties kreeg. Al lemaal positief, maar je merkt dat mensen Veiligheidstatement toch door verschillende onderdelen en ac tiviteiten worden geraakt. En dat was ook de bedoeling; medewerkers nóg bewuster maken van het belang van veilig gedrag voor een veilige werkomgeving. Zeer trots ben ik op het team dat er zo hard aan gewerkt heeft om in zo'n korte tijd zoiets krachtigs neer te zetten!" Dit Veiligheidstatement is na afronding van de STOP-training door de Bedrijfsleiding Zoeterwoude gemaakt om gezamenlijk een aantal zaken op papier te zetten met betrekking tot de veiligheid van alle werknemers werkzaam op het Heineken- terrein. "Met de ondertekening van dit statement onderstrepen wij ons commitment," aldus de leden van de BL Zoeterwoude. "Wij vinden het belangrijk dat iedereen na zijn of haar dienst weer veilig naar huis gaat en dat collega's elkaar aanspreken op eventueel onveilig gedrag of onveilig handelen." De organisatoren. Achter tweede van links Karen Doesburg Smits. Dirk Hellenberg, Onderhoudsgroep Verpakken Zoeterwoude: "Ik vond het spel 'Ik Hou Van Holland' heel leerzaam. Indrukwekkend vond ik ook het filmpje over het dodelijke ongeval waar de medewerker klem kwam te zitten tussen de lift en de palletiser. De herinne ringen kwamen weer boven omdat ik het voor mijn eigen ogen heb zien gebeuren. Ik was op dat moment namelijk bezig bij de palletbanen bij Colonne 2. Hoe je men sen kan aanspreken zodat ze hun PBM op een juiste manier gebruiken, was ook een eye opener." Alwin Grootveld, teamtechnicus "Ten eerste vond ik het een gezellige dag omdat er veel collega's waren die ik niet dagelijks zie. In relatief korte tijd kregen we veel informatie en wer den we door de quiz en de film weer even met de neus op de feiten gedrukt j als het gaat om de gevaren in onze A werkomgeving. Toen ik hier kwam werken was ik me in eerste instantie Pf[ a heel bewust van de gevaren, maar als je hier langer werkt denk je er wel eens gemakkelijk over. Daar moetje voor uitkijken, zeker als je met machines werkt zoals ik. Ik merk dat het management de laatste tijd veel bewuster bezig is met veiligheid en dat is een goede zaak. We zijn toch samen verantwoordelijk voor een veilige werkomgeving." Workshops Positieve reacties «I«b '""""waMa. *1/ bevesu" Voor °"s do. r^Tl lJ°e,er*n>ude PM

HNL - Supply Nieuws | 2010 | | pagina 5