COLONNE 5 BESPREEKT NIEUWE ONTWIKKELINGEN BIJ BROUWEN Jillz, om door een ringetje te halen HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Maandag 2 februari liepen de eerste dozen met flesjes Jillz van de band. Volgens Hans Voermans, manager Fles, verliep de eerste run vlekkeloos, vooral dankzij de goede voorbereiding. Jillz is vanaf maart op fles te verkrijgen in de supermarkten en in de horeca. 'S-HERTOGENBOSCH. Tijdens de eerste run werden enkele duizenden dozen Jillz gevuld. Een week later volgt weer een run. Hans Voermans: "Dat is allemaal heel voorspoedig gegaan. We hadden de zaak goed voor bereid. Jillz is een prachtig ciderproduct. De geur is dus heel anders dan die van 'gewoon' bier, het is een appeltjesachtige geur. Ook het flesje is heel bijzonder, met een paar terugvallende vlakken. Het is cruciaal dat het etiket daar precies recht in valt. Verder heeft het flesje een pull off ringetje, zeg maar een soort vrouwe lijke kroonkurk. Jillz zal hier het hele jaar regelmatig op de band terugkomen." Operator Robert Veugelers over de teamdag: "Goed dat we eindelijk de tijd kregen om eens met onze nieuwe teams bij elkaar te zitten. Persoonlijk vond ik het ochtendprogramma beter dan het middagprogramma, 's Ochtends hebben we per ploeg gekeken naar het jaarplan en werd ieders mening gevraagd op gele briefjes. Eigenlijk was er niet genoeg tijd om op alle onderwerpen in te gaan. Toch kwamen alle ploegen snel tot een concrete slogan voor 2009. 's Middags in het werkplekoverleg verliep het gesprek wat moeilijker en daar kwam ook wat minder uit. Wat mij betreft hadden we alleen het ochtendprogramma gedaan en daarvoor meer tijd genomen." Sinds oktober 2008 ben ik, Inge Schrama, bezig met mijn derde trainee-opdracht bij de afdeling Brouwen. De afgelopen vier maanden maakte ik daar veel ontwikkelingen mee en het zou zonde zijn als dit onopgemerkt zou blijven. Waar heb ik het over? Het 'nieuwe' brouwen, ochtendoverleg-optimalisatie en de invoering van Cruise Control Brouwhuis. ZOETERWOUDE. Operator Johan Kooiman heeft een goede start gemaakt met de introductie van het 'nieuwe' brouwen. Hij heeft ingevoerd dat, als de totale weekplan ning lager is dan 212 brouwsels per week, het mogelijk is om in Brouwhuis 1 met twee in plaats van drie straten te brouwen. Het nieuwe brouwen betekent dus dat het aantal te gebruiken brouwstraten afhankelijk wordt van de vraag. De voordelen hiervan zijn: 1. Als er maar twee straten draaien, hoeft er ook maar twee keer per week een straat te worden gereinigd. De besparing van één straat minder reinigen in een week, bedraagt alleen al aan waterverbruik (uitgaande van vijftig weken en een waterverbruik per reiniging van circa 600 hectoliter) 30.000 hectoliter per jaar aan warm brouwwater. 2. Door op twee straten te produceren en de straatreini ging een beetje slim te plannen, besparen we ongeveer 20.000 euro per straat per jaar op extractverlies en nog eens 27.000 hectoliter water per straat per jaar. 3. De onderhoudsgroep krijgt de ruimte om ook op andere dagen reparaties en preventief onderhoud te doen als een straat stil staat. Dus niet alleen op de geplande woensdag. 2009 wordt een bijzonder jaar voor alle mensen van colonne 5. Vorig jaar is in de Roadshow aangekondigd dat rond 1 juli 2009 één lijn van colonne 5 wordt stilgezet. En dat is op dit moment nog steeds het plan. ZOETERWOUDE. Een bijzondere situatie voor de mensen van colonne 5, die de afgelopen jaren ieder jaar ongeveer 3 miljoen hectoliter bier voor de VS hebben geproduceerd en verpakt. Op 6 februari hebben we met z'n allen vooruit gekeken naar het jaarplan voor 2009. In de ochtend is in de drie teams gesproken over de zorgen, de kansen en de activiteiten die het jaarplan biedt. In de middag is in werkplekgebieden gesproken over eigenaarschap voor deze werkplekken. De insteek was steeds: we moeten niet blijven hangen in zorgen, laten we kansen zoeken en benutten en energie steken in zaken die we kunnen beïnvloeden. Beide dagdelen hebben een proactieve visie van de mensen van colonne 5 voor 2009 opgeleverd! 'Samen kunnen we alles bereiken' is één van de slogans. Opvolging is gepland in het teamoverleg en in het AM-overleg van de werkplekken. Het is immers heel belangrijk om elkaar steeds goed op de hoogte te houden van de vooruitzichten in dit spannende jaar 2009. Rayonmanagers en teamleiders Rayon 3 4. Bij eventuele problemen in een straat (waardoor deze stil wordt gezet) hoeft er niet direct een monteur van huis te komen zoals nu het geval is bij onbemande uren en in het weekend. De productie kan worden voortgezet vanuit een straat die stand by staat. Cruise Control Brouwhuis Er wordt ook gewerkt aan de invoering van het project Cruise Control Brouwhuis. Doel van dit project is om in de nachtdiensten onbemand te brouwen in navolging van de afdelingen Energie en Filtratie. Alle operators Brouwen en de Onderhoudsgroep werken momenteel hard aan het reduceren van de storingen in het Brouwhuis. Daadwerke lijk live gaan is nog een grote uitdaging, maar de grootste stappen zijn al in de juiste richting gezet. Tot slot hoop ik dat het nieuwe brouwen zich verder zal uitbreiden binnen de afdeling om zo nog meer bij te dragen aan het continu verbeteren van de brouwerij! Inge Schrama Supply Chain Management Trainee Optimalisatie ochtendoverleg Naast het nieuwe brouwen is ook het ochtendoverleg geoptimali seerd, waardoor operators, technoloog en rayonmanager de belangrijkste lopende zaken op een gestructureerde manier bespreken. Er wordt effectiever met de tijd omge gaan en alleen over zaken gesproken die op dat moment belangrijk zijn. MAART 2009

HNL - Supply Nieuws | 2009 | | pagina 5