olumn EVEN VOORSTELLEN: LUCIËN STABEL KLACHTEN EN KLANTTEVREDENHEID |T| HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Velen van jullie zullen zich nog de uit spraak herinneren van Freddy Heineken: 'Every complaint is a personal insult'. Tegenwoordig zien wij klachten als be langrijke input en een mogelijkheid om de kwaliteit van onze producten en onze dienstverlening te verbeteren. Er zijn veel verschillende soorten klachten. Consumentenklachten komen in Neder land binnen via het gratis 0800-nummer van Bureau Consumenten Service (BCS) in Zoeterwoude. Afhankelijk van het soort klacht worden ze intern geanalyseerd, waarna BCS ze commercieel afhandelt en een reactie terugkoppelt naar de consu ment die de klacht indiende. Horecaklach- ten worden doorgaans door de afdeling Horeca Support opgevolgd en logistieke klachten worden afgewikkeld door Cus tomer Service Logistics. Leveranciers klachten over kwaliteit en service worden via de afdeling Inkoop teruggekoppeld naar de leverancier. Door het indienen van een klacht toont de klant zijn of haar betrokkenheid bij ons product en bij ons bedrijf. Voor HNS als leverancier van exportbier ('serving the planet') zijn klachten uit de diverse landen van groot belang om onze service en kwaliteit te optimaliseren. Ze zijn ook vaak aanleiding voor het inzetten van TPM- verbeterteams in onze brouwerijen. Het ontvangen en de mogelijkheid tot goede terugkoppeling van klachten laat nog wel eens te wensen over, maar we werken er hard aan om dit te verbeteren. Naast verbeteringen naar aanleiding van klachten via de officiële kanalen, moeten we met zijn allen kritisch blijven op onze producten en dienstverlening. Alleen daardoor kunnen we blijven verbeteren. Dat geeft weer tevreden consumenten en last but not least tevreden en trotse Heineken-medewerkers. Arno Centen Manager Supply Development Support Luciën Stabel (45) werkt al sinds 1991 bij Heineken in verschillende functies: dagdienstmonteur, allround storingsmonteur en coördinator Onderhoud en BHV. Sinds 1 februari 2008 is hij volledig met veiligheid bezig en sinds mei mag hij zich veiligheidscoördinator noemen; een nieuwe functie. Luciën is getrouwd met Marion en samen hebben ze drie jongens, Luuk (10), Willem (8) en Dirk (6). Aan de hand van vijf vragen stelt hij zich voor. 'S-HERTOGENBOSCH. Wilde vroeger worde Brandweerman! Dat werk heb ik ook ruim acht jaar gedaan bij de brandweer van Breda. Beste en slechtste eigenscha Mijn beste eigenschap is mensen helpen. Mijn slechtste eigenschap is dat ik er niet goed tegen kan als mensen hun afspraken niet nakomen of te laat komen op hun afspraak. Als ik dingen snel voor elkaar krijg. Ook hou ik van mooi weer zodat ik lekker naar buiten kan. Als ik vrij ben, ga ik het liefs hardlopen. Met mijn gezin iets ondernemen of Wat mogen de Heineken-medewerkers van mij verwachte Dat ze een gezonde en veilige werkomgeving hebben. Dit doe ik door dicht bij het proces te staan en mensen bewust te maken hoe ze veilig en gezond kunnen en moeten werken. "Wij hebben ons bij Heineken met z'n allen tot doel gesteld een trotse, leidende, doel matige en vooral onafhankelijke brouwer te zijn. En dat zijn we ook. Op dit ogenblik zijn we nummer 2 in de wereld op het gebied van omzet en nummer 3 op het gebied van volume", aldus Wiggert. "We opereren in 66 markten en exporteren naar bijna alle landen in de wereld. Dit alles hebben wij volledig op eigen kracht bereikt. Dat is een prestatie om heel trots op te zijn!" Prioriteiten "Maar onafhankelijk blijven gaat niet vanzelf", vervolgt Wiggert. "In deze tijd van grote overnames is het eten of gegeten worden. De omstandigheden waarin wij opereren, worden steeds uitdagender. Door allerlei oorzaken zoals oplopende brand stof- en grondstofprijzen en de kredietcrisis, zien we niet veel groei in onze biermark ten. Deze omstandigheden hadden we ons niet voorgesteld toen we aan de nieuwe flessen- en Tapvatlijnen begonnen! Ook de recente acquisitie van Scottish Newcastle was omvangrijk. Wereldwijd heeft Heineken daarom nu haar prioriteiten herzien. Daar op voortbouwend hebben wij de volgende prioriteiten voor HNS vastgesteld: Vervangingsinvesteringen zo veel moge lijk uitstellen; Andere investeringen zeer kritisch bekijken; Geen nieuwe IT-projecten opstarten; Het reeds aangekondigde drieploegen- dienstrooster bij Verpakken en omgeving in Zoeterwoude wordt sneller ingevoerd; Minder gebruik maken van uitzend krachten; Aannemen van nieuw personeel zeer kritisch bekijken; In geval van overcapaciteit in het laag- seizoen de bedrijfstijd verminderen door het uitplannen van diensten en op die momenten ATV in blokken verroosteren; Nog meer focus op optimalisatie met behulp van TPM; Kritisch met overuren en verlofstuw meren omgegaan." Wiggert is positief: "Onze startpositie is zonder meer goed te noemen. We worden steeds beter in zuinig brouwen, verpak ken en distribueren. Onze medewerkers halen een steeds hoger niveau doordat ze zich voortdurend laten opleiden, over het algemeen verkeren onze installaties in een puike staat van onderhoud en we hebben de laatste jaren geleerd flexibel om te gaan met snel veranderende omstandigheden. Ook deze slag kunnen we samen maken. Het medezeggenschapstraject met de OR ga ik met vertrouwen tegemoet." De leidinggevenden werden na afloop van de presentatie uitgenodigd om in groepen vragen te formuleren en suggesties te doen voor verbetering. Per groep werd één vraag door een panel bestaande uit Godfried Meijer, Wiggert Deelen, Fred Holvast en Corrie Scholman, beantwoord. De overige vragen werden genoteerd. Inmiddels zijn de antwoorden daarop gecommuniceerd aan de teamleiders. Eind oktober nodigt het MT van HNS alle medewerkers uit voor een ex tra editie van de Roadshow, waar de nieuwe prioriteiten en de reacties daarop meer in detail zullen worden besproken. Marcel Roerade, distributiemedewerker bij CS&L Export in Zoeterwoude, maakte deze foto op Jamaica. Hij mailde: "Wij zijn naar Jamaica gegaan om daar te gaan trouwen op 08-08-2008. Toen wij daarna van Ocho Rios naar Kingston reden om de trouwpapieren in orde te maken, kwamen we door de bergroute plotseling deze Heineken-reclame tegen. Geschilderd op een muur langs de weg in een piepklein dorpje. Ik moest toch even omkeren om deze foto te maken!" vervolg van pagina 1 Vakantiefoto SEPTEMBER 2008

HNL - Supply Nieuws | 2008 | | pagina 2