COR SCHELTEMA WEER EVEN TERUG OP DE WERKVLOER BROUWERIJSTOP ZOETERWOUDE OP 20 SEPTEMBER Facilitair Loket centraal aanspreekpunt voor facilitaire dienstverlening - HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS m Cor Scheltema is de oudste nog in levende zijnde brouwerijmanager van 's-Hertogenbosch'. Hij is met pensioen, maar komt nog regelmatig op de brouwerij. Hij is namelijk bijzonder lid van de Fanfare, erelid van de personeels vereniging en ere-jepper. Op 25 juli was hij op bezoek bij Paul Bleijs voor de rubriek 'Terug naar de Werkvloer' in Kwartaalnieuws (het personeelsblad voor 'anders-actieven' en gepensioneerden). 'S-HERTOGENBOSCH. Cor vond het een hele eer dat de redactie van Kwartaalnieuws hem had gevraagd om mee te werken. Vanaf zijn vakantieadres op Ameland was hij helemaal met de trein naar 's-Hertogenbosch gekomen. Het was ook erg warm die dag, ruim 30 gra den. Maar Cor gaf geen kik, hij wilde zelfs zijn colbert jasje aanhouden voor de foto's! Heineken Ontspanning Centrum Ook Paul vond het leuk om aan het artikel mee te werken. "Op het sociale vlak heeft Cor in het verleden veel voor de brouwerij gedaan. Daarom is zijn naam nog steeds onlosmakelijk verbonden met een heleboel van onze huidige activiteiten. Als er iets is, is Cor van de partij. Wij zien elkaar dan ook verschillende malen per jaar. Maar Cor en ik kennen elkaar al langer, toen ik in 1985 in 's-Hertogenbosch als wachtchef Brouwen begon, was Cor er bedrijfsleider." Zijn tijd in 's-Hertogenbosch heeft Cor nog goed op het netvlies: "Op één van de terreinen die we destijds aankochten, stond een gebouw dat met behulp van Heineken-medewerkers in de avonduren en weekenden is omgebouwd tot het huidige Heineken Ontspanning Centrum. De Heineken Fanfare, de biljart-, tennis-, ta feltennis- en bridgeclub kregen daar hun onderkomen. Medewerkers deden dat geheel vrijwillig. Dat is me zo goed bijgebleven, de grote betrokkenheid van het personeel. Het was één grote Heineken-familie." Sloepen en slangen Cor en Paul maakten een rondgang over het brouwerij terrein. Ze bezochten de ruimte waar de oude koperen ketens staan. "Ooit het kloppende hart van de brouwe rij", aldus Paul. Cor wist ook nog feilloos de koperen plaat te vinden die 50 jaar geleden ter gelegenheid van de officiële opening op de muur werd bevestigd. Onder weg kwam Cor veel oude bekenden tegen. Hij vertelde Paul over 'sloepen en slangen' en over de bezoeken van de familie Van Munching, de vroegere importeur van Heineken in de Verenigde Staten. "Ze wilden destijds al leen maar bier uit 's-Hertogenbosch", meldde Cor trots. Paul praatte Cor bij over de huidige ontwikkelingen op de brouwerij en zei dat hij verwachtte dat de brouwe rij dit jaar de prestigieuze TPM Excellence Award zou winnen. Paul: "80 tot 90 brouwerijen zijn wereldwijd betrokken bij TPM en wij zijn momenteel koploper. Ik vind dat een enorme prestatie." Cor liet weten dat hij als VIP-gast was uitgenodigd voor het jubileumfeest op de Parade op 30 augustus. Paul: "Ja, als er een feestje is, mag Cor Scheltema natuurlijk niet ontbreken!" leder jaar vindt er in Zoeterwoude een brouwerijstop plaats, dit keer op zaterdag 20 september. Jan Wentink, rayontechnicus bij de afdeling Brouwen en coördinator van de brouwerijstop, vertelt wat er gaat gebeuren. Dit jaar wordt de productie in de loop van vrijdag 19 september afgebouwd en moet deze uiterlijk om 24.00 uur geheel stil liggen. In de loop van de nacht zal een aantal voorzieningen niet meer beschikbaar zijn, zoals stoom en koolzuur. Andere zaken zoals perslucht worden met noodvoorzieningen op druk gehouden voor een beperkte afname. Ook fabriekswater zal slechts beperkt voorradig zijn en een aantal IT-systemen ZOETERWOUDE. "Voor onderhoud aan installaties dat niet tijdens de normale productie kan worden uitgevoerd, wordt ieder jaar een brouwerijstop georgani seerd", aldus Jan Wentink. "Naast onder houdswerkzaamheden zoals bijvoorbeeld aan hoogspanningsinstallaties, is de brouwerijstop ook het moment om voorbe reidingen uit te voeren voor nieuwbouw projecten, waarbij wijzigingen in primaire procesinstallaties noodzakelijk zijn. Hierbij kun je denken aan het maken van een nieuwe aansluiting op de biermatrix of ingrijpende wijzigingen in het leidingwerk. is uit de lucht. De Energiedienst zelf zal tijdens de stop zonder stroom zitten ten gevolge van het groot onderhoud aan de hoogspanningsinstallaties." Met ingang van september 2008 wordt het facilitaire aan spreekpunt in 's-Hertogenbosch (de Service Desk) samenge voegd met het aanspreekpunt in Zoeterwoude (ServicePunt). Ook krijgt het een nieuwe naam: Facilitair Loket. Iedereen in Zoeterwoude en 's-Hertogenbosch kan vanaf 1 september via hetzelfde facilitaire loket aanvragen doen voor catering, meubilair, bedrijfskleding, verhui zingen en storingen aan gebouwen, gebouwinstallaties, koffieautomaten en dergelijke. Het facilitair loket is te bereiken via een verkort telefoonnummer: **980 of in Zoeterwoude op toestel 8004. Let op: voor cordless telefoons werkt de verkorte code niet! Bel dan recht streeks naar 071-5458004. Het nieuwe emailadres is: facili- tair_loket@heineken.nl. Het Facilitair Loket is op werkdagen geopend van 8.00 tot 17.00 uur. Belangrijk: De e mailadressen servicepunt@ heineken.nl en Service Desk Hbosch@heineken.nl komen te vervallen. Het telefoonnummer in 's-Hertogenbosch: (073-620)9111 komt ook te vervallen. Uitgifteloket in 's-Hertogenbosch In 's-Hertogenbosch blijft een uitgif teloket voor het ophalen van veilig- heidsbrillen, otoplastieken, aange paste schoenen, toegangspassen, GSM's, et cetera. Ook het bestellen van een beperkt aantal 'huishoude lijke' artikelen kun je via dit uitgifte loket regelen. Het uitgifteloket is op de volgende manieren bereikbaar: Per email: Uitgifteloket HBosch@heineken.nl Telefonisch: (073-620) 9101 Fysiek: Gebouw 13, kamer 016. Het uitgifteloket is geopend op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Facilitair Bedrijf Heineken Nederland Godfried Meijer: "Het vergt een lange en nauwkeurige voorberei ding om dit allemaal op één dag te laten plaatsvinden. Ik wens ieder een veel succes!" SEPTEMBER 2008

HNL - Supply Nieuws | 2008 | | pagina 7