PROJECT 'VACATURELOOS DOORSTROMEN/VOLDOEN AAN FUNCTIEPROFIEL LEVERT EERSTE GESLAAGDEN OP Q o f> Heineken participeert in 'Waterfabriek' mm O. HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS fsl Nadat het 01/02-traject begin 2007 succesvol is afgerond en de kwaliteit en het opleidingsniveau van een groot deel van onze operators is verhoogd, was het tijd voor een volgende stap. Eind 2007 is een start gemaakt met het 'voldoen aan functieprofiel' en 'vacatureloos doorstromen'-project. Hiermee willen we bereiken dat alle operators binnen Verpakken binnen drie jaar voldoen aan hun functieprofiel ZOETERWOUDE. Bij de start van dit project voldeden ongeveer 150 operators op één of meerdere aspecten niet aan hun functieprofiel. Deze operators krijgen nu de gelegenheid om zich via een opleidingstraject te kwalificeren voor hun functieprofiel. Daarnaast is in het verleden een 'potentieel' inschatting afgegeven aan ongeveer 90 operators binnen Verpakken. Dit gebeurde naar aanleiding van de HSK-test. Met deze medewerkers is de afspraak gemaakt dat ze hun potentieel (een hoger operatorniveau) kunnen behalen, zonder dat hier een openstaande vacature voor nodig is. Echter, omdat deze mensen deze rechten nog steeds hebben, blokkeren ze de weg voor andere medewerkers om door te stro men. Voor deze groep medewerkers is er een versneld opleidingstraject opgesteld onder de naam 'nulmeting'. Wanneer dit traject succesvol is afgerond, wordt er een opleidingsplan opgesteld om ook aan de eisen van het hoger gelegen profiel te gaan voldoen. Stefan Schoemaker (36), 04-operator (sinds 1 april jl.) op colonne 3 Verpakken Zoeterwoude, vindt het traject een goed initiatief. "Mijn doorstroming stond jarenlang op een laag pitje, mede door mijn OR-werk, hoewel ik wel graag naar 04 wilde. Dat scheelt toch een loongroep. Het opleidingstraject was voor mij gemakkelijk. Bovendien heb ik extra verantwoordelijkheden, bijvoorbeeld het begelei den van verbeteringen. Het is goed dat iedereen straks precies weet hoeveel 04-functies er zijn omdat dit deuren opent voor 02- en 03-operators die willen doorstromen als er een vacature is." Leen van der Plas (55), 03-operator op colonne 3 Verpakken Zoeterwoude, ziet af van zijn recht op doorstroming naar 04. "Ik heb de 04-werkplekop- leidingen afgerond en voldoe dus helemaal aan het functieprofiel. Toch heb ik ervoor gekozen om niet door te stromen. Als 04-operator krijg je er werk zaamheden bij. Ook word je verantwoordelijk voor de begeleiding van teams tijdens de werkplekoplei ding. Gezien mijn leeftijd wil ik er ook geen extra taken bij hebben." Wij wensen iedereen die met zijn opleidingstraject bezig is of gaat starten héél veel succes toe! Afdeling HR Brouwerij Zoeterwoude Het Bossche Koning Willem I College wil een vooruitstrevend Regionaal Onderwijscentrum zijn voor middelbaar beroepsonderwijs. Een van de nieuwste projecten van het College is de opstart van een leerwerkfabriek: een heuse Waterfabriek. De brouwerij in 's-Hertogenbosch is een van de bedrijven die aan het project meewerkt. 's-HERTOGENBOSCH. De 'Waterfabriek' wordt opgezet vanuit de gedachte dat leerlingen het beste leren door iets te doen. Het gaat erom dat leerlingen leren van het samen opzetten van zo'n fabriek met alles wat daarbij komt kijken. Er is dus veel werk te doen: ontwerpen van de fabriek, het in elkaar zetten van de productielijn, het afstellen van de machines... Daarna wordt weer verder gebouwd aan zaken als inkoop, verkoop, secretariaat en receptie. Al met al een zeer interessant leerwerkproject. Volgens Geert Swinkels, namens het Koning Willem I Collega projectleider van de Waterfabriek, laat deze werkvorm zien hoe mm interessant techniek is. "Er is een kloof gegroeid tussen bedrijfsleven en onderwijs, soms is het teveel theorie en sluit het onderwijs niet aan bij de dagelijkse praktijk. Door zelf een Waterfabriek op te zetten leren onze studenten op een eigentijdse manier. Voor Heineken 's-Hertogenbosch is de Waterfabriek een zinvol project. Gerard Brockötter van het Leercen trum Brouwerij legt uit waarom: "In de toekomst zullen wij weer nieuwe operators moeten aantrekken. Het is voor Heineken dan natuurlijk erg gunstig als deze mensen al een periode hebben kunnen werken met vergelijkbare machines en werkmethoden. In de 'Waterfabriek' hebben wij als TPM Office veel adviezen gegeven hoe deze werkmethode te in tegreren in het gehele project. Als alles goed loopt, is de leerling straks beter bekend met werksituaties in het bedrijfsleven en kan het bedrijfs leven operators aantrekken die beter zijn voorbereid op hun toekom stige werkzaamheden." Inmiddels loopt het project al een paar maanden. We zijn gestart met de 04/T4-, en de 03/T3-operators. Diverse medewerkers zagen in het begin op tegen de opleiding en het examen. Achteraf laten diverse medewerkers weten dat het is meegevallen en zijn ze blij dat ze zich kunnen ontwikkelen. Inmiddels zijn - mede dankzij de hulp van de TPM Ondersteuners - diverse werknemers geslaagd en heeft een aantal medewerkers laten weten hun recht op vacatureloos doorstromen niet te willen 'verzilveren'. Twee reacties: MEI 2008

HNL - Supply Nieuws | 2008 | | pagina 5