E olumn 'SAMEN SUCCES VIEREN'. Bouw cross- dockbanen Zoeterwoude gaat tweede fase in In memoriam Peter (Piet) Stams HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY NIEUWS Voor het schrijven van deze column hebben we zojuist het Heineken-lintje uitgereikt gekregen. Een inspiratie voor het thema van deze column. Hierbij is het niet zozeer het creëren van een Oranjegevoel dat telt, maar veel meer het schouderklopje van het directieteam van Heineken Nederland. Iedereen zet zich inderdaad volop in voor ons mooie bedrijf. In de Climate Survey kwamen verbeterpunten naar voren, maar dat trots nog steeds een belangrijk cultuur element is, is ook duidelijk. Als ik denk aan een schouderklopje, denk ik aan het succes van HNS van de afgelopen jaren. We worden nu gezien als een team waar veel van onze buitenlandse collega's graag komen kijken. Om te benchmarken zoals dat zo mooi heet. Dat geldt voor alle takken van sport, hoe we het doen in de brouwerijen en op logistiek gebied. We doen mee aan de Champions League in Supply Chain Performance zullen we maar zeggen. Het mooie van voorop lopen, is datje er energie van krijgt en dat iedereen naar je kijkt. Het geeft echter ook extra druk om je leidende positie te behouden. We zullen moeten blijven verbeteren om in topvorm te blijven. Dat heeft een zeer goede kans van slagen omdat we zeer effectief bezig zijn met twee belangrijke succesfactoren; verbeterstructuur en samenwerken. Met verbeterstructuur bedoel ik TPM en met samenwerken bedoel ik het je samen verantwoordelijk voelen voor het succes. Zonder goed samenwerken kan TPM ook niet effectief zijn. Het succes van onze prestaties op TPM-gebied bij HNS spreekt voor zich. Ik ben ervan overtuigd dat dit ook een sterke basis is voor succes in de toekomst. In 's-Hertogenbosch willen we dit jaar een nieuwe TPM-dimensie toevoe gen middels een TPM Excellence Award, via het Japans certificeringsinstituut JIPM. Het mooie van succes is niet alleen dat het veel energie geeft, maar ook datje het samen kunt vieren. Een belangrijk succes dat we binnenkort gaan vieren is het 50-jarig bestaan van de brouwerij 's-Herto- genbosch. Bij het op de deurmat vallen van dit nummer van HNS Nieuws scheiden ons net iets meer dan drie maanden van dit grote evenement. Op 30 augustus is het echt zover. Ook weer een mooi voorbeeld van 'samen succes vieren'! Paul Bleijs Als onderdeel van het automatisering- en mechanisering- programma van CS&L, zijn we in april gestart met de tweede fase van de bouw van de crossdockbanen in Zoeterwoude voor de exportcolonnes 24, 6 en 7. Een gelijksoortig crossdockbanen- project is al succesvol geïmplementeerd in 's Hertogenbosch en in Zoeterwoude voor de colonnes 3 en 5. ZOETERWOUDE. Het doel van dit project is om onnodige handelingen uit het proces te elimineren en rust in de orga nisatie te brengen. De functie van de crossdockbanen is het direct transpor teren van pallets vanaf de ontvangst van productie naar het beladingsgebied. Dit doen we nu met een bemande heftruck. Op 8 april is de firma Van Uitert begonnen met het installeren van de banen in Zoe terwoude. In de weken die hieraan vooraf gingen, heeft CS&L haar exportmagazijn helemaal opnieuw ingedeeld. Om die reden konden we vaak van minder dan de helft van onze normale opslagcapaciteit gebruik maken. We doen ons uiterste best om onze klanten niets van deze bijzonder hectische periode te laten merken. Tot nu toe is dat gelukt en zijn onze medewerkers zelfs in staat geweest om een record van 1.229 containers per week te laden! De medewer kers die straks werkplekeigenaar worden, zijn momenteel bezig zich de software en de mechaniek van de banen eigen te maken en opleidingsmateriaal te verzorgen voor hun collega's. We verwachten tot eind mei bezig te zijn met de bouwwerkzaam heden. Daarna gaan we de banen inregelen en de nieuwe werkmethodieken aan onze ploegen leren. Naar verwachting zijn de banen eind juni geheel operationeel. Pieter van Kooten Senior Projectleader Logistics Waarom dit project? "We willen op termijn een uniform en gecon troleerd proces van contracteren, bestel len, innemen en betalen van goederen die gerelateerd zijn aan brouwen. Daarmee dwing je af datje altijd voldoende voorraad hebt. En dat is hard nodig. Er is al een tijd sprake van een grote druk op de grond- en hulpstoffen. Ze worden steeds duurder en schaarser. Door de schaarste zijn we al een keer bijna in de problemen geraakt, dat willen we hiermee voorkomen. Daarnaast wordt het proces ondersteund door oude legacy systemen als PRISM/PILS en JD Edwards. Die systemen com municeren niet goed met elkaar en halen niet de juiste informatie naar boven. We willen ze daarom voor april 2009 vervangen door syste men waar we dagelijks mee werken zoals bij voorbeeld SAP. In StarChain is dit stuk destijds niet meegenomen vanwege de complexiteit, het was hoog tijd om het op te pakken. Over een aantal jaren sluiten we aan op HeiCore Single Client, het SAP-systeem waar alle brou werijen wereldwijd op zullen aansluiten." Wat gaan we ervan merken? "We gaan dingen slimmer doen en systemen vervangen. Wat we daar onder andere van gaan merken, is dat de zogenaamde discrete goederen straks via Inbound Logistics gaan en het bestellen van grond- en hulpstoffen niet meer lokaal, maar centraal binnen HNS plaatsvindt. Er worden nu op veel verschil lende plekken in de organisatie goederen besteld en dat is niet efficiënt. Ik verwacht dat we qua planning en voorraad straks een veel beter overzicht hebben hoe we ervoor staan. Aan de betalingskant moet er nog het een en ander worden verbeterd aan selfbilling. Het aantal geblokkeerde facturen is nu te hoog. Het nieuwe SAP-systeem waarmee de mensen gaan werken, zal niet voor veel verandering zorgen. We haken aan op de systemen die iedereen al gewend is te gebruiken: SAP als 'backbone', Warehouse Management Systeem voor het aannemen van goederen en voorraadbeheer, en MES als executielaag voor het brouwproces. Eind mei wordt bekend of MES vervangen zal worden, wij sluiten straks aan op het oude MES-systeem, ook wel bekend als PIMS." Wat levert het op? "Het is uiteindelijk voor iedereen een win win situatie. Ik denk dat veel medewerkers blij zijn dat de oude systemen worden vervangen. Daar mee besparen we alleen al een half miljoen euro per jaar. Het project kan dus snel worden terugverdiend. Verder gaan we dingen slim mer aanpakken, zoals het centraal bestellen van goederen. Dat heeft tot gevolg dat andere medewerkers, zoals de brouwers, zich niet meer met het bestellen hoeven bezig te houden en zich kunnen richten op hun kerntaken. Het wordt dus vooral veel overzichtelijker." Hoe ziet de planning eruit? "Mile zijn net een week of vier geleden offici eel met het projectteam gestart. In decem ber 2007 was al het een en ander op papier gezet. In de maand mei leggen we de nieuwe ontwerpen neer en medio juni moet er een detailplan liggen voor detailfase. Er moet nog veel gebeuren: er moeten key users worden aangesteld, het systeem moet worden getest en geaccepteerd. En er moeten procedures en werkinstructies komen. In StarChain is geluk kig al veel ingericht waar we op kunnen aan sluiten. Dat maakt het voor ons eenvoudiger. In april 2009 moet het project zijn afgerond." In de komende edities van HNS Nieuws meer informatie over wat er in detail gaat veranderen door 'Purchase to Pay voor brouwen'. 'S-HERTOGENBOSCH. In de nacht van 16 mei is onze gewaardeerde collega Piet Stams in het ziekenhuis overleden. Nadat eind vorig jaar de diagnose kanker was gesteld, is Piet het behandelingstraject is gegaan. Aanvankelijk leek hiermee een stabilisatie van de situatie te zijn bereikt, maar een drietal weken terug verslechterde de situatie ineens. Piet is van ons heen gegaan op een leeftijd van 62 jaar. Hoewel hij bijna driejaar geleden met pensioen ging, is Piet sinds die tijd voor twee a drie dagen per week via Randstad voor de brouwerij werkzaam gebleven. Hier nam hij met veel passie de PR-activiteiten van de Bossche brouwerij waar. Niet alleen de activiteiten met betrekking tot de sponsoring en communicatie, maar ook de hele organisatie rondom het Carnaval waren het domein van Piet. Deze activiteiten behoorden de afgelopen tien jaar al tot zijn verantwoor delijkheid. Voordat hij de overstap maakte naar de afdeling Com municatie is Piet werkzaam geweest op de afdeling Verpakken, waar hij teamleider was. Piet is zodoende bijna 41 jaar aan onze onder neming verbonden geweest. Hiervoor zijn wij hem zeer erkentelijk. Wij verliezen met Piet niet alleen een geweldige collega met een oprecht groen hart, maar bovenal een warme persoonlijkheid die wij allen erg gaan missen. Wij wensen zijn vrouw Corrie, hun kinderen en andere familie en dierbaren alle sterkte met het verwerken van het heengaan van Piet. Namens alle collega's en de bedrijfsleiding Heineken Brouwerij 's-Hertogenbosch, Paul Bleijs té vervolg van pagina 1 MEI 2008

HNL - Supply Nieuws | 2008 | | pagina 2