DE TIJD COLUMNS (Elke morgen wan neer ik mijn ogen open, weet ik dat ik weer een extra dag heb gekregen' Ik ben op huisbezoek bij een oud collega, vroeger monteur Meet- en Regeltechniek. Hij heeft hartfalen, zijn gezondheid is zwak, zijn adem haling gaat moeilijk. Aan de wand hangen veel klokken, heel veel klokken. Sommige staan stil, andere lopen en ik luister naar de verschil lende tikken. Sinds enige tijd heeft hij een scoot- mobiel, vertelt hij en is hij op rijles geweest. Hij is 74 jaar en toert nu elke morgen met zijn scootmobiel ergens naartoe. Zijn eerste ritje was van 's-Hertogenbosch naar Den Dungen, zijn geboorteplek. Verder ontmoet hij nu weer veel oude maten van vroeger in de stad en zelfs het mooiste meisje uit de klas van toen, meer dan 60 jaar geleden, kwam hij tegen tijdens een van zijn ritjes. Eind vorig jaar overleed zijn vrouw aan een ongeneeslijke ziekte. "We hebben emmers vol tranen gehuild", vertelt hij, "en ik mis haar enorm." Hij schiet vol wanneer hij over haar praat. Ondanks het verdriet is hij dankbaar dat ze niet langer de vreselijke pijnen hoeft te ondergaan. "Ruim 50 jaar getrouwd en samen veel meegemaakt, niet alleen lief, maar ook leed. Ze is nu herenigd met twee van onze veel te vroeg overleden kinderen, ze was er van overtuigd dat ze die weer zou gaan ontmoeten, daarboven." "Ben je bang voor de dood?" vraag ik. "Nee, helemaal niet", antwoordt hij. "Elke morgen wanneer ik mijn ogen open, weet ik dat ik weer een extra dag heb gekregen, want de hartspecialist heeft gezegd dat ik nooit meer de oude word en dat ik een man van één dag ben." Hij lacht zacht: "Vroeger was ik een man van de tijd, nu van de dag!" Hij vertelt over zijn hobby, uurwerken bouwen. "Het is heel simpel hoor," zegt hij, "want alle onderdelen die je in een uurwerk stopt, zijn rond!" Zijn ogen stralen! Onder de indruk kijk ik naar de klokken in de kamer, het is bijna twaalf uur. Ik besef dat binnen enige tijd die klokken, elk met hun eigen indringende geluid, hem laten weten dat het twaalf uur is en dat van deze hem gegunde dag de helft er alweer op zit. Ik neem afscheid van hem, en zolang als ik hem ken, eindigt hij met deze zin: "Lief zijn voor elkaar, dan komt het allemaal goed!" Het laatste Kwartaalnieuws van dit jaar, maar ook het laatste nummer dat verschijnt. Jammer, ik vond het een heel leuke ervaring om elk kwartaal iets aan u te mogen vertel len. Maar ook goed dat u vanaf februari via Heineken NL magazine nog beter aangesloten bent op nieuws van onze onderneming (zie column hiernaast). Ik zal u in ieder geval op de hoogte blijven houden van de jaarlijkse activiteiten en dergelijke. Rest mij nog u allen een gezond en liefdevol 2010 toe te wensen. Miryam van der Linden Sociaal Contactenwerker 06-26564028 [18] Heineken nl kwartaalnieuws Vanuit het Sociaal Contactenwerk heeft Miryam van der Linden nauw contact met oud-medewer kers. Of. zoals zij liever zegt. met de 'anders-actieven' van Heineken. Op verzoek van Heineken nl kwartaalnieuws schrijft ze over haar ervaringen.

HNL kwartaalnieuws | 2009 | | pagina 18