Zij speelden in de commercial... m 4 trt. 10 AUGUSTUS 2009 De Limburgse radiozender LI roept zijn luisteraars op zich te melden als figurant in de nieuwe Brand-commercial. Ook in andere media verschijnt de oproep. Meer dan 700 trotse Limburgers melden zich. Ook hötellier en kasteelheer Camille Oostwegel, zakenman en Pinkpop-organisator Jan Smeets, popgroep Rowwen Hèze, zangeres Beppie Kraft en Thijs Brand zelf zeggen toe mee te doen. 19, 20 EN 21 AUGUSTUS 2009 De opnamen duren drie dagen. Het is prachtig weer. De honderden figuranten worden per touringcar vanuit de verzamelpunten naar de verschillende sets gebracht en krijgen een stoomcursus 'figureren' van een professionele regisseur. De opnamen beginnen in Café D'r Pley, waar die ene Hollander een opmerking maakt die bij de aanwezige Limburgse gasten in het verkeerde keelgat schiet. De barman en de gasten duwen de Hollander voor zich uit naar buiten, de straat op. Daar sluiten steeds meer Limburgers zich aan bij een groeiende stoet mensen die te voet door de Limburgse heuvels marcheren. De Hollander - geïntimideerd en beduusd - loopt voorop, voortgedreven door de massa. Het laatste deel van de commercial speelt zich af in de brouwerij. Daar krijgt de Hollander een vers gebrouwen Brand-bier in zijn handen gedrukt. In een terugblik zien we de aanleiding van alle commotie. De Hollander vraagt: 'Zeg dat Brand-bier, dat wordt toch helemaal niet meer in Limburg gebrouwen?' 1 SEPTEMBER 2009 De eerste versie van de commercial is klaar. Het team van Brand is zeer tevreden met het resultaat. Brandmanager Baukje ten Herkei: 'Ik ben onder de indruk van het enthousi asme en de trots van de Limburgers. Ik weet zeker dat de commercial een pareltje wordt.' 19 OKTOBER 2009 De commercial beleeft zijn tv-première en heel Nederland weet nu weer hoe Limburgs Brand is. Jan Smeets (64, organisator van het Pinkpop-festival) werd als BL'er (Beroemde Limburger) gevraagd als figurant. 'Natuurlijk zei ik ja toen ze me vroegen. Brand is het beste bier dat wordt geschonken én ik heb al jaren een goede relatie met de brouwerij vanwege Pinkpop. In de commer cial loop ik ergens voorop door het landschap, naast Beppie Kraft. Als mensen vragen hoe het was, zeg ik: "Ik zei mijn tekst steeds verkeerd". Een grapje, want ik loop alleen maar mee met de meute. Misschien zelfs niet eens herkenbaar.' Michel Bormans (35, productmanager Brouwen en Kwaliteit bij Brand) speelt een rol. In de commercial geeft hij binnen de brouwerij de Hollander een biertje aan. 'Het was even Hollywood aan de Geul. De hele brouwerij stond op z'n kop. Het mooiste waren al die Brandfans die met zoveel passie en geduld mee wilden werken aan de com mercial.' Rob Nauta (34, orthopedisch schoenmaker en Brand-fan) is figurant. In de commercial zie je alleen zijn rug, en dat is jammer... 'Zodra de oproep werd gedaan, werd ik door tientallen mensen gebeld. Iedereen weet dat ik fan en verzamelaar van Brand ben. Ik heb zelfs een Brand-logo op mijn buik laten tatoeëren. Er hangt een foto daarvan in het Brand- museum. Natuurlijk moest ik hier ook bij zijn.' Wiel Muijres (53, hoofd Ontvangsten en Facilities bij Brand) heeft een rol en een 'line'. In de commercial vraagt hij aan een collega: 'Wat zegt ie eigenlijk?' 'Ze zouden ergens tussen 12.00 en 15.00 uur komen filmen, maar ze kwamen al om 8.00 uur 's ochtends. Of ik even voor 300 koppen koffie kon zorgen? Ja, het was een hectische dag, maar wel heel bijzonder. Het was mijn eerste filmrol in mijn dertigjarige Brand-carrière.' Heineken nl kwartaalnieuws [17] 21 augustus Tijdens de 3e opname dag wordt gefilmd in de Brandbrouwerij. Ook worden de losse shots gemaakt van Thijs Brand, Camille Oostwegel en popgroep Rowwen Hèze, i <üe in de commercial hun verontwaardiging ai bellend delen.

HNL kwartaalnieuws | 2009 | | pagina 17