'We hebben met de Heineken Fanfare zoveel hoogtepunten meegemaakt!' Ad de Mug (75) is erevoorzitter van de Heineken Fanfare en was al betrokken bij de oprichting daar van in 1959, dit (jubileumjaar dus 50 jaar geleden. Hij werkte 37 jaar bij Heineken in 's-Hertogenbosch, waar hij in 1958 begon als Eerste Brouwer. Na veertien jaar werd hij Groepsleider bij de afdeling Verpakken, in 1988 Ziektewetrapporteur. In 1994 ging hij met pensioen, maar de band met de brouwe rij, en met name de Heineken Fanfare, bleef. 'Ik wist nog niet hoe een muzieknoot eruitzag, maar uit nieuwsgierigheid ging ik naar de oprichtingsvergadering van de fanfare, op 11 november 1959. Die dag kwam er maar vier of vijf man opdagen. Veel te weinig natuurlijk, dus werd besloten eerst meer mensen te werven. Twee weken later waren er 24 man aanwezig en werd de muziekvereniging officieel opge richt: 24 man was een mooi aantal voor een drumband. Zo zijn we begonnen. Ik blies de jachthoorn en was van meet af aan commissaris materiaal. Dat was een behoorlijke baan: er moesten uniformen op maat worden gemaakt, er moest een vlag komen - en natuurlijk instrumenten. In september 1960 hadden wij ons eerste optreden bij de brouwerij in Amsterdam, waar de Raad van Bestuur en de directie ook bij waren. Dat was heel spannend. Langzaam is de drumband gaan groeien. In 1965 waren we met een man of veertig, een behoorlijk korps. Er kwamen ook blazers bij en in 1966 werden we een echte fanfare. Ik ben toen saxofoon gaan spelen. Ik was al dertig, dus het was wel een klus om al die verschillende knopjes nog goed onder de knie te krijgen. In die tijd werd ik ook vicevoorzitter, en later voorzitter. HOOGTEPUNTEN Ik heb het altijd fijn gevonden iets samen met andere collega's te doen. Het was goed voor de sociale contacten, het werkte ook door op de werkvloer. En we hebben zoveel hoogtepunten meegemaakt! In '74 maakten we ter ere van het vijftienjarig bestaan een rondreis door Engeland. En we gaven met zangver eniging de Maastreechter Staar een concert in de hal van het Provinciehuis. In 1981 zijn we in vol ornaat naar Amsterdam gereisd, waar de heer Heineken beschermheer is geworden. We hebben reizen naar Ierland, Frankrijk, Straatsburg en het Zwarte Woud gemaakt. Ik speel nu niet meer mee met de fanfare, maar ik blaas nog wel mee met De Jeppers, een carnavalsclub hier in 's-Hertogen- bosch, die ontstaan is vanuit de fanfare. En ik ben inmiddels erevoorzitter, daar ben ik best trots op. Ik ga nog graag naar de verschillende activiteiten, het is leuk om bij te kletsen. Mijn broers zijn ook lid van de fanfare, mijn kleinzoon en kleindoch ter zitten bij de leerlingen. De fanfare is sterk verbonden met onze familie!' Heineken nl kwartaalnieuws [5] 'Ik speelde de jachthoorn' Foto 1: Foto uit de jaren zeventig. De zwager van Ad de Mug, Mari Peeters blaast de hoorn. Foto 2: Beginjaren zeventig. Een optre den bij het slaan van de eerste paal van het nieuwe Heineken- kantoor. Op de achtergrond de brouwerij. Foto 3: Een van de vele optredens van de gehele fanfare. Foto 4: De drumband staat te wachten voor deelname aan een optocht, in Frans getint uniform.

HNL kwartaalnieuws | 2009 | | pagina 5