JE EIGEN ZONNERADAR weersomstandigheden door aan de website. Aan Zonneradar. nl doen nu circa 200 terrassen mee. De website werd op 11 mei gelanceerd met een omvangrijke pr-campagne waarbij RTL4-weervrouw Helga van Leur het weerstation op het dak bij het Blauwe Theehuis in het Vondelpark activeerde. Het Blauwe Theehuis is een van de grootste witbierpunten van Nederland en een van de 4 voormalige grootste witbierpunten die dankzij de campagne zijn teruggewonnen. In totaal heeft Wieckse een kleine 1000 nieuwe witbierpunten binnengehaald. Naast veel kranten en internetsites besteedde ook een groot aantal radiostations aandacht aan de lancering van Zonneradar.nl. Ruud de Wild van Q-music belde Helga van Leur en opa Beelen (Giel Beelen van Radio 3FM) had een heel verhaal over een zonneradar in zijn eigen tuin. Ook Fokke en Sukke deden mee aan de hype. Zij lanceerden die week een Tekkerweerradar.nl'. WELCOME THE SUN Zonneradar.nl werd bewust zonder duidelijke afzender in de media gebracht, om veel publiciteit te genereren. Om Zonneradar duidelijk te koppelen aan Wieckse werd een commercial gemaakt - in één dag opgenomen, met een beperkt budget. Niet in het buitenland, maar gewoon in een studio voor een groot doek, waarop later de skyline van Amsterdam werd geprojecteerd. En ook hier bleek weer: met simpele middelen kun je veel bereiken. De commercial valt op, ook al door het zomerse liedje van zangeres Stevie Ann, dat speciaal voor Wieckse werd geschreven. En ook hier weer de positieve kijk: de zon schijnt vaker en op meer plekken dan je denkt - in de commercial zie je niet één, maar vijf zonnen doorbreken. Waar schijnt de zon? ra vumnm Heineken nl magazine [19] 2009: Wieckse Op een aantal veelbezochte websites, o.a. telegraaf.nl en buienradar.nl., staat een vaste Zonneradar-banner. Allemaal live-weerbanners met het actuele zonoverzicht. Leuke tip: op zonneradar.nl kun je nu ook de zonneradar widget downloaden voor op je eigen website of bijvoor beeld op je Hyves-pagina. elke 2 minuten. ESBBEa W/m2 Zonnig Half zonnig Beetje zonnig Zwak zonnetje Geen zon Op de gisteren gelanceerde website www.zonneradar.nl is op elk moment van de dag te zien waar en in welke mate de zon schijnt in Nederland. Windmeter, rr de windkracht ei -richting. Lichtsensor met zonnepaneel: meet de zonwaarde, 0 tot 1000 Watt per m2 Gegevens komen van 55 weerstations die zijn gemonteerd op daken. De data komt binnen op een centrale computer. Deze ververst de website

HNL kwartaalnieuws | 2009 | | pagina 19