ALCOHOLBELEID Waarom deed Heineken dit? Wat is dan verantwoord drinken volgens Heineken? Wat is de bron van deze feiten? Is dit niet gewoon een slimme manier om Heineken positief onder de aan dacht te brengen? ®Eind vorig jaar, vlak voor kerst, plaatste Heineken een paginagrote advertentie in een aantal landelijke dagbla den. Daarin deed directeur Philip de Ridder een appel op ouders om geen alcohol te schenken aan jongeren onder de 16 tijdens de feestdagen. Dit jaar, voor de zomer vakantie, verscheen er weer zo'n 'open brief in de kran ten, dit keer, ook vanwege de eindexamenfeesten, meer specifiek gericht op de groep 16 tot 18 jaar. Philip gaf daarin aan dat Heineken niet trots is op de helaas jaar lijks gebouwde bierkrattenwanden op jongerencampings. En dat extremen als bijvoorbeeld het 'coma-zuipen' echt moeten stoppen. Waarom deze open brieven? Philip de Ridder geeft uitleg. "Wat de eerste brief betreft: Geen alcohol onder de 16 jaar moet de maatschappelijke norm worden. Met dit signaal wil Heineken de handhaving van deze leeftijdsgrens kracht bijzetten. We heb ben daarmee met name ook de ouders en opvoeders willen aanspreken op hun verantwoordelijkheid hierin. De tweede advertentie is geplaatst om wat te doen aan uitwas sen binnen de groep 16 tot 18-jarigen, waarvan al wordt verwacht dat ze hun eigen verantwoordelijkheid nemen. Als producent van alcoholhoudende drank zullen wij er alles aan doen om er middels voorlichting voor te zorgen dat de consu ment zijn verantwoordelijkheid kan nemen. En dat doen wij door middel van het platform Enjoy Heineken Responsibly, waar deze advertenties een onderdeel van zijn." "Alcohol is alleen voor volwassenen boven de wettelijke leeftijdsgrens voor alcohol (16 jaar voor zwak alcoholische drank en 18 jaar voor sterk alcoholische drank). Houd het als vrouw bij één, maximaal twee standaardglazen per dag en als man bij twee tot drie standaardglazen per dag. Drink nooit voordat of terwijl je rijdt of met een machine werkt en drink nooit als je zwanger bent. Meng alcohol nooit met medicijnen. Het is echter ook gevaarlijk om te drinken op het werk, tijdens of voor het sporten of als je problemen met alcohol hebt. Wij adviseren ook om tijdig een zogenoemde 'balansdag' in te bouwen, een dag dus waarop je helemaal geen alcohol houdende drank neemt. Dit helpt te voorkomen dat drinken een gewoonte wordt." "Die zijn onder andere afkomstig van de sites www.alcohol- engezondheid.nl en www.alcoholinfo.nl. Voor de alcohol richtlijnen hanteert Heineken de aanbevelingen van Stichting Verantwoord Alcoholgebruik (SUVA). STIVA op haar beurt laat door de Stuurgroep Alcohol Research (SAR) wetenschap pelijk onderzoek verrichten naar de effecten van alcohol consumptie." "Nee hoor. We willen graag dat mensen van ons product genieten. Wij zijn niet gebaat bij alcoholmisbruik en wij willen niet dat kinderen onder de 16 jaar alcohol drinken. In ons alcoholbeleid staat dat de geïnformeerde consument verant woordelijk is voor zijn of haar eigen gedrag en wij zien het als onze taak de consument te informeren. Uit feedback blijkt dat onze visie, zoals weergegeven in krantenadvertenties, als geloofwaardig wordt gezien." Heineken nl kwartaalnieuws [13] Open brief van Heineken aan ouders en jongeren

HNL kwartaalnieuws | 2009 | | pagina 13