ORDE OP ZAKEN! Let op: Nieuwe liefde? Geef het door aan het Pensioenfonds! COLUMN De zomer zit er weer op. De vakanties zijn voor de meesten van u voorbij en u hebt vast vanwege die vakantie weer eens gekeken of uw papieren zoals identiteitskaart of rijbewijs nog qua houdbaarheidsdatum in orde waren. Het is immers belangrijk om tijdig naar het gemeentehuis te gaan of naar een medische keuring om zo de papierwinkel weer op orde te hebben. Men komt niet bij u aan de deur om te zeggen dat uw paspoort of rijbewijs gaat verlopen. U bent daar zelf verantwoordelijk voor. Zo bent u er ook verantwoordelijk voor dat zowel Heineken als het Pensioenfonds over uw actuele en juiste gegevens beschikt, zoals uw woonadres, burgerlijke staat en eventuele partnergegevens. Hebt u dat wel eens gecheckt? De reden waarom ik dit vraag: Onlangs maakte ik mee dat een oud-medewerker al dertig jaar samenwoonde, maar na zijn overlij den bleek dat hij bij Heineken en het Pensioenfonds deze partner nooit gemeld heeft! Dit betekende dat de man in kwestie vanaf zijn pensione ring een ongehuwdenpensioen ontving. Vorige maand is hij overle den en omdat er bij het Pensioen fonds geen partner bekend was, is er ook geen recht op een partner pensioen. Ik heb de partner bezocht en zij liet mij het samenlevingscontract zien en u begrijpt dat mevrouw erg teleurge steld was toen ik haar het slechte nieuws vertelde. Er is berekend wat mevrouw eventueel aan nabestaan denpensioen zou hebben gekregen, en het ging toch om een behoorlijk bedrag dat zij nu iedere maand mis gaat lopen. Wanneer u voor uw 65e gaat samen wonen en een samenlevingscontract maakt, dan moet u aan Heineken een uittreksel uit het bevolkingsregister en aan het Pensioenfonds een kopie van het samenlevingscontract geven. Anders heeft uw partner geen recht op een partnerpensioen. Wanneer u na uw 65e huwt, een geregistreerd partnerschap aangaat of gaat samenwonen - ongeacht of u een samenlevingscontract maakt - dan kan uw partner nooit meer in aanmerking komen voor partner pensioen. Een (nieuwe) liefde ontmoeten en samen verder op één adres is gewel dig en misschien weet u nog niet meteen of u met hem of haar zult gaan huwen, een geregistreerd partnerschap zult aangaan of gaan samenwonen, maar onthoud één ding: mocht u gaan samenwonen en uw oudedagspensioen is nog niet ingegaan, geef altijd door dat u een partner heeft aan Heineken en het Pensioenfonds. Hun papierwinkel is dan in orde en zo komen zij en uw partner niet voor onaangename verrassingen te staan! [12] Heineken nl kwartaalnieuws Vanuit het Sociaal Contactenwerk heeft Miryam van der Linden nauw contact met oud-medewerkers. Of, zoals zij liever zegt, met de 'anders-actieven' van Heineken. Op verzoek van Heineken nl kwartaal- nieuws schrijft ze over haar ervaringen.

HNL kwartaalnieuws | 2009 | | pagina 12