PRENTJES EN HUN BOODSCHAP -- J Hij* zit op een terras, waarschijnlijk naast zijn nieuwe lief, met wie hij zielsgelukkig was COLUMN Ik sta er niet alleen voor! Fijn, de reacties die ik kreeg na mijn oproep voor vrijwilligers. Er kwamen veel aanmeldingen en dat geeft me een goed gevoel. Nu weet ik ook zeker dat Heineken bijvoorbeeld bij alle begra fenissen is vertegenwoordigd: dat is belangrijk. Over begrafenissen gesproken, vaak worden daar gedachtenisprentjes uitgedeeld en ik heb er inmiddels al heel wat verzameld. Binnenin worden lovende woorden gespro ken, respect en dankbaarheid geuit liefdevolle herinneringen aangehaald. In een notendop wordt verteld over hobby's, (klein)kinderen, maar ook over Heineken. Allemaal prachtige, veelal ontroerende woorden. Op de buitenzijde staan altijd mooie foto's, zelfgemaakte tekeningen of schilderij en; ik verzeker u, er zitten prachtige exemplaren bij. Een oude man kijkt me aan vanaf zijn prentje, hij zit tevreden met een arm op zijn wandelstok geleund. Op een andere prent zie ik een lachende jonge kerel, goed vijftig. De foto is nog recent, hij zit op een terras, waarschijnlijk naast zijn nieuwe lief, met wie hij zielsgelukkig was. Het heeft maar kort geduurd, binnen een jaar was hij weg. Een oude man buigt over zijn schop in zijn volkstuin en kijkt schuin in de camera, hij draagt een bemodderde overall, zijn eeltige, mee wil geven, me iets toe wil roe pen. Een pasfoto van een Limburgse collega die gemaakt is voor zijn afscheidsreceptie prijkt op de laatste prent. Hij is net zestig en gaat met de VUT, ik ben nog naar zijn afscheids receptie geweest. Hij was zo blij dat met aarde overdekte handen hou den bloemen vast. Tuinieren was zijn hobby, een schitterende foto: zó was deze man. Een oud-collega, mooie vrouw, glimlacht naar de camera, ze weet dat ze dood gaat, ze ziet er toch nog heel goed uit ondanks de slopen de ziekte. Zoals velen, is ook zij veel te jong overleden. Haar man, inmid dels ook overleden, tuurt vanaf zijn prentje over de zee bij Zoutelande, hun geliefde plek. Bij elk prentje krijg ik het gevoel dat de overledene me een boodschap hij kon gaan genieten van zijn vrije tijd. Actiefin de buurt, koster in de kerk en juist in de tuin bij deze kerk is hij elf dagen na zijn VUT door onze lieve Heer gehaald, pats boem, over en uit. Zijn lachende ogen kijken me doordringend aan en terwijl ik in stilte wegmijmer, hoor ik hem met zijn schorre stem op zijn Limburgs roepen: Geneet van 't laeve! Miryam van der Linden Sociaal Contactenwerker Tel. 06 - 26 56 40 28 Heineken nl kwartaalnieuws 7 Vanuit het Sociaal Contactenwerk heeft Miryam van der Linden nauw contact met oud-medewerkers. Of, zoals zij liever zegt, met de 'anders-actieven' van Heineken. Op verzoek van Heineken nl kwartaalnieuws schrijft ze over haar ervaringen.

HNL kwartaalnieuws | 2009 | | pagina 7