DRIE VRAGEN Geen vrachtwagens Is dat goedkoper? Goed voor het milieu? meer? Bier dat van Zoeterwoude naar de Verenigde Staten moet, komt onderweg naar de havens van Rotterdam of Antwerpen nogal eens in de file te staan. Net als lege containers trouwens, waarvoor de vracht al klaar staat bij de brouwerij. Niet echt efficiënt. Daarom gaan vanaf eind 2009 binnen vaartschepen deze transporten overnemen. Manager Customer Service Logistiek Export Harry Werkman vertelt hoe. "Jawel, hoor. Onze binnenlandvracht blijft per truck gaan. Ook de vrachtwagens binnen Europa blijven rijden. Het gaat alleen om containertransporten van bier, grotendeels bestemd voor export naar de Verenigde Staten. Dat gaat nu per vrachtwagen naar de haven. En vanaf eind dit jaar moet dat per binnenvaart schip. Dan gaan er, dag en nacht, vracht auto's pendelen tussen Zoeterwoude en Alphen aan den Rijn. Want daar komt een inlandterminal waarvan wij voorlopig de grootste klant worden. En daar worden onze containers op schepen geladen. De terminal wordt gebouwd en geëxploiteerd door Van Uden." "We verwachten wel dat het over enige tijd goedkoper wordt. Want transport over de weg wordt sneller duurder. Denk maar aan kilometerheffingen op vrachtverkeer in de Randstad vanaf 2011. En de hoge brandstofprijs. Maar onze belangrijkste reden is dat we met schepen veel efficiën ter kunnen gaan vervoeren. Er zal altijd aan- en afvoer zijn van containers. Er zullen geen bierladingen meer klaar staan terwijl de benodigde container nog ergens in de file staat. We zullen veel minder last hebben van opstoppingen op de weg en in de havens. Daardoor kunnen we ons werk veel meer geleidelijk doen in plaats van met pieken en dalen. Dat is ook meteen de belangrijkste verandering die medewerkers zullen ervaren." OPROEP "Het speelt zeker mee, maar het is niet onze voornaamste reden om over te stappen naar de binnenvaart. Deze manier van vervoer is inderdaad minder schadelijk voor het milieu. Eén keer varen staat gelijk aan 45 keer op en neer rijden naar Rotterdam of Antwerpen." Heineken nl kwartaalnieuws [19] RIVIER BIER OVER DE Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! V Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl.

HNL kwartaalnieuws | 2009 | | pagina 19