'Alle teamleden hebben een passie voor koffie.' 'Ruik, proef, glimlach...' Hoe ziet 'de wereld van Bazar' eruit? Hoe lang is eraan gewerkt? BAZAR Is er veel belangstelling vanuit de horeca? Als ik zeg: schoenmaker blijf bij je leest, wat zeg jij dan? willen daar- op inspelen. En Bazar voorziet in deze behoefte. Heineken-smaakexperts, de koffievakmannen uit Nederland en een groep horecaondernemers hebben gezamenlijk gewerkt aan de ontwikkeling van de juiste koffiemelanges van topkwaliteit. Daarbij zijn we uitgegaan van koffiemerken die als zeer goed bekend staan. Uiteindelijk heeft dat drie verschil lende espressomelanges opgeleverd waarvan de bonen afkomstig zijn uit de hele wereld." "Met Bazar geven we gasten een smaakervaring die doet denken aan prachtige bestemmingen, ook als iemand daar zelf niet eens is geweest. Je proeft het in de koffie, maar je ziet het ook terug op de verpakkingen en op het servies. Op de verpakkingen en op de schoteltjes zie je fantasierijke tegelmotieven. En in de kopjes staan allerlei 'weetjes' zoals: espresso blijft langer warm in kleine kopjes. Wij verwachten dat mensen daarover in gesprek zullen gaan. Zo creëer je beleving. Koffie in de horeca is bijna een anoniem product geworden, wij willen er weer iets bijzonders van maken. We willen de klanten van onze klant inspireren; de pay off is: scent, taste, smile. Oftewel: ruik, proef, glimlach. Bazar wordt exclusief door Heineken Brouwerijen geleverd. Het is een product waarmee de horecaondernemer zich kan profileren. Als onze klanten dat willen, kunnen we ze helpen bij de aanschaf van nieuwe espressoapparatuur. We leveren bijproducten zoals suiker, melkcupjes en koek in de stijl van Bazar. Dat kunnen ze bewaren in speciale Bazar-blikken." "We zijn al zo'n anderhalfjaar bezig met het opzetten van een aparte koffie- en theelijn en het ontwikkelen van het Bazar- concept. Het is een ongelooflijk leuk team met mensen die allemaal een passie hebben voor koffie. We hebben gebruik gemaakt van de expertise van verschillende afdelingen bin nen Heineken. Zo heeft Marktonderzoek ons onder meer on dersteund bij het bouwen van het merk. De mensen van Sales hebben ons gevoed met de wensen van de klant. Zo kan ik nog wel even doorgaan. Wat er nu staat is echt een teamprestatie." "Sales is meer dan enthousiast en verwacht dat het een groot succes wordt. Bovendien hebben we de klanten uit onze pilot gevraagd of zij van plan zijn om ook werkelijk onze koffie af te nemen. En dat bleek bij iedereen het geval. Niet alleen vanwege het gemak, het gaat ze ook om de smaak en de prijs. En wie weet, als Bazar een succes wordt in Nederland en het concept staat, gaan we er ook mee de grens over." "Dan zeg ik: dat is precies wat we doen. Een van de activi teiten van Heineken is het ontwikkelen en uitbouwen van drankmerken. Denk aan Jillz, Sisi en Sourcy of aan andere biermerken. Nu doen we hetzelfde in de categorie warme dranken. Onze groothandel was al een van de best gesor teerde drankenhandels van Nederland, nu wordt hij nóg beter." [18] Heineken nl kwartaalnieuws

HNL kwartaalnieuws | 2009 | | pagina 18