'Elke keer kwam Zoete Lieve Gerritje' 7 9 m Jacques Verbiesen werkte al voor de opening van de brouwerij bij Heineken in 's-Hertogenbosch. "Ik ben begon nen als loonadministrateur. De brouwerij begon niet als brouwerij, maar als verpakkingsbedrijf. In het allereerste begin voer een schip van de brouwerij in Rotterdam het bier naar 's-Hertogenbosch. Dat schip heette de 'Zoete Lieve Gerritje', net als het liedje. Daarna kwamen er al snel plannen om te gaan brouwen." Natuurlijk was Jacques als medewerker aanwezig bij de opening van de brouwerij. "De officiële opening werd gedaan door prins Bernhard. Ook meneer Heineken was aanwezig en natuurlijk de burgemeester van 's-Hertogen- bosch. Buiten stonden biertaps en het voltallige personeel was aanwezig. Op de openingsdag werd het feest 's avonds nog voortgezet in de binnenstad van 's-Hertogenbosch." Tijdens zijn 36 jaar in het bedrijf heeft Jaques wel het een en ander meegemaakt. "Ik weet nog dat we in 1958 met het hele bedrijf naar de wereldtentoonstelling gingen. Ieder jaar daarna hadden we een leuk personeelsfeest. Ik werkte mee aan het sinterklaasfeest voor de kinderen. Dat was erg gezellig. Wanneer de kinderen naar huis waren dronken we met de organisatie nog lekker een biertje." Heineken nl kwartaalnieuws [9] Wie: in dienst: Jacques Verbiesen. 1 september 1957. "De bottelarij draaide al voor de opening." "Op 1 januari 1993 ging ik met de VU 1000000 HL Het mooiste van 's-Hertogen bosch: 'In de eerste plaats dat ik er geboren ben. 's-Hertogen- bosch is een gezellige, mooie stad. We hebben bijvoorbeeld de Sint-Jan, maar het mooiste is toch wel een rondvaart over de Binnendieze. Dat moet echt iedereen die in 's-Hertogenbosch komt een keer doen."

HNL kwartaalnieuws | 2008 | | pagina 9