'Ik moest naar Paleis Soestdijk' (V Zij waren erbij toen de brouwerij van start ging. Cees Verbiezen en Lo Banz kijken terug op vijftig jaar brouwen in 's-Hertogenbosch. Lo Banz werkte nog maar een jaar bij Heineken in Amsterdam toen hij secretaris werd van de commissie die de opening van de Bossche brouwerij moest voorbereiden. "Mijn baas vond het een goede ervaring voor mij om de organisatie te leren kennen. Ik had veel contacten met de buitenlandse genodigden, in totaal waren er vijfhonderd gasten. Het feest had een lange voorbereidingstijd. Toen de datum dichterbij kwam, had ik er bijna een fulltimebaan aan, daarom kreeg ik een eigen kamer in het kantoor van 's-Hertogenbosch." Met andere commissieleden regelde Lo ook rondleidingen. "Het was een lange route, die natuurlijk ook langs de bottelarij moest gaan. Dat was namelijk het show piece! Er kwamen belangrijke mensen van brouwerijen uit Afrika, Indonesië en Egypte. Allemaal voor ons feest." Omdat prins Bernhard de openingshandeling zou verrich ten, moest Lo naar Paleis Soestdijk om de procedure door te spreken. "Op Soestdijk sprak ik met de secretaris van de prins, meneer De Graaff. Hij had, voor hij die functie kreeg, bij Heineken gewerkt - dat was voor ons natuurlijk een mooie entree! De prins zelf heb ik niet gesproken, maar ik vond het al mooi genoeg om in Paleis Soestdijk te zijn geweest!" Na de opening kreeg Lo diverse functies waarvoor hij ondermeer brouwerijen in Europa bezocht. "Ik heb in 's-Hertogenbosch in korte tijd veel mensen leren kennen en ik heb het erg plezierig en nuttig gevonden om aan de opening van deze brouwerij mee te werken." Mei 1957. [8] Heineken nl kwartaalnieuws Van het eerste uur Wie: In dienst: Uit dienst o Banz. "In april 1995 ging ik met pensioen Het mooiste van 's-Hertogen bosch: "De opzet van de brou werij. Ik heb veel brouwerijen bezocht die al jaren bestonden. Zo'n brouwerij werd iedere keer een beetje uitgebouwd. In 's-Hertogenbosch konden ze het in een keer opzetten en precies zo maken zoals ze het hebben wilden. Dat is natuurlijk mooi."

HNL kwartaalnieuws | 2008 | | pagina 8