Naar de notaris: het werkt! NIEUWE PENNINGMEESTER GAAT VOOR DE 10 t Brandgeveul RECLAME UIT FIFTIES! Sinds de ledenvergadering heeft de Vereniging van Gepensioneerden bij Heineken een nieuwe penningmeester. Theanda van Walsum volgde Siger Seinen op, die zich zes jaar voor de vereniging heeft ingezet. Theanda heeft vijfentwintig jaar bij Heineken gewerkt, op administratief en financieel terrein. Haar belofte aan de Vereniging: "Ik zal uw administratie voeren volgens het principe van mijn vader: 'Als boekhouder moetje altijd een 10 hebben, want als je genoegen neemt met een 9, zit er toch een fout in je balans!'" Theanda verzoekt alle leden van de VVGH om eventuele adreswijzigingen ook aan haar door te geven, aangezien het bestuur deze niet doorkrijgt van het Pensioenfonds. Haar adres: Theanda van Walsum, Boerhaavelaan 273, 2334 EL Leiden, tel 071 515 35 18 MEDEDELING Met ingang van 1 juni 2008 is de rente op de vrije spaar rekening verhoogd naar 5,3%. In het Limburgse Wijlre werd onlangs 't Brandgeveul geopend. Daarmee is Brand nu de enige Nederlandse brouwerij met een museum. Op 29 augustus werd het museum onder het toeziend oog van de vele vrijwilligers die er hard aan gewerkt hebben geopend. Van nu af aan worden bezoekers hier ontvangen met een kop koffie en een stuk vlaai. Vervolgens krijgen ze een kort filmpje te zien, dan kunnen ze rondkijken in het museum en daarna krijgen ze een rondleiding in de brouwerij. Het bezoek wordt afgesloten met een proeverij in 't Kelderke. Als je na zo'n bezoek weer buiten staat, weetje wat ze in Wijlre bedoelen met het brandgeveul. 't Brand geveul is gevestigd in de oude woning van de familie Brand. Het pand werd later gebruikt als kantoorruimte. Van maandag tot en met vrijdag is het museum open tussen 11.00 en 17.00 uur. Het bezoek duurt twee uur en wordt afgesloten met een 'preuverie' in 't Kelderke, het mooiste café in de regio. De entree kost 13,40 en is inclusief koffie, vlaai, de preuverie en een Brand geschenk. Je kunt boeken via de VVV Zuid-Limburg: telefoon 0900 9798. Als je wilt kun je je bezoek combineren met een fiets- of wandeltocht of met een rit met de Zuid-Limburgse Stoomtrein. Heineken nl kwartaalnieuws Tijdens de ledenvergadering van de Vereniging Gepensioneerden bij Heineken dit voorjaar hield notaris Peter Blokland een interessante lezing. Die ging over de vraag hoe je je spaargeld zo goed mogelijk kunt verdelen onder je familie leden, wanneer je het zelf niet meer nodig hebt. Mr. Blokland liet helder en overzichtelijk zien welke mogelijkheden er zijn om geld, voor of na het overlij den, te vermaken aan partner, kinderen of kleinkinderen. Natuurlijk speelt daarbij het belastingstelsel een belangrijke rol. Ook over zaken rond de eigen woning en het erfrecht gaf Mr. Blokland interessante informatie. Uit zijn betoog bleek dat je zeker niet over veel geld hoeft te beschikken, om voordeel te hebben van de adviezen van een notaris. Hebt u de vergadering gemist en wilt u hier toch meer over weten? De lezing van Peter Blokland is aan te vragen bij de secretaris van de VVGH, de heer P. van Baarle. p.baarle@chello.nl of per telefoon: 010-480 3207 Op zondag 28 september zendt het NPS-programma 'Andere Tijden' de special 'De Andere Jaren Vijftig' opnieuw uit. In deze special komen enkele reclamefilmpjes uit de jaren vijftig voorbij, waaronder een van Amstel bier en de reclamefilm 'Paar- denrennen' van Heineken. Opvallend is de lengte van de reclames: sommige duren wel vijf minuten. Ze zijn afge stemd op vertoning in de bioscoop, waar het publiek in afwachting van de spannende film de reclame gelaten over zich heen liet komen. 'De Andere Jaren Vijftig' biedt bijna een uur kleurenfilm over de jaren vijftig, een periode die nieuwe generaties tot voor kort alleen in zwart-wit kenden. Bloemencorso's, de Koninklijke familie, broodtrommels op de bagagedrager, de feestelijke entree van de Philips hoogtezon: het zijn slechts een paar van de kleurenfragmenten die ieders kijk op de jaren vijftig voorgoed veranderen. De uitzending geeft een uniek beeld van een decennium dat saai, sober en truttig was, maar in kleur eigenlijk best meevalt. Te zien om 20.15 uur op Nederland 2. ■W V,

HNL kwartaalnieuws | 2008 | | pagina 2