WÊÊÊÊÊKË Ruben Houkes, 31 jaar Nederlandse Judoka in de klasse onder 60 kilo (lichtgewicht) Paul Boogaard, 27 jaar Commercieel assistent Field Sales Management Hoe wordt jouw Oranjezomer? "We zijn op 26 mei begonnen met de trai ningskampen voor de OS. Eerst twee weken in Korea en daarna gaan we trainen in Minsk, Castell de Fells en Braunschweig. Tijdens die trainingskampen zoeken we goede sparring partners op. Tussendoor zijn we steeds weer even terug in Nederland. Op 2 augustus ga ik pas naar Beijing. Best kort van tevoren. Maar voor mij wel lekker om de laatste weken voor de OS thuis te zijn. Lekker vertrouwd." "Privé gaat in ieder geval de BeerTender weer vol op gebruikt worden. Daarnaast komen de oranje vlaggen, shirts en slingers weer uit de kast. Wat het werk betreft kunnen wij ons niet goed voorbe reiden. Als commercieel assistent ben ik afhanke lijk van waar onze vertegenwoordigers mee te maken krijgen en wat er bij onze klanten gebeurt." 1 Kijken je familie leden ook naar de Spelen? "Mijn ouders, vriendin en schoonfamilie ko men speciaal naar Beijing voor de 9e augus tus. Super dat ze erbij zijn. Ze zijn altijd erg betrokken bij alles wat ik doe. Leven ontzet tend mee. Daarnaast komen mijn twee bazen kijken van het reclamebureau waar ik vroe ger gewerkt heb." "Mijn vriendin en zwager doen allebei aan water polo, dus daar kijken we zeker naar. Zelf vind ik zwemmen een van de mooiste sporten om naar te kijken. Het is een sport waar je met minder dan halve secondes het verschil moet maken. Dit vergt dus alle concentratie en zware voorbereiding van de sporter. En we zijn natuurlijk niet onbedeeld met Nederlandse topzwemmers..." Wat vind je van de Oranjegekte? "Sport is een van de mooiste dingen die er zijn. De emotie, de betrokkenheid vind ik te gek. Het samen sport kijken, juichen, dansen door de kamer bij succes en vloeken op alles als het niet goed gaat. Volgens mij wordt het een heerlijke zomer met Wimbledon, EK, de Tour en de OS." "Daar kan ik wel van genieten: complete straten die oranje supporten, volle cafés en gezellige mensen op straat. Het is een soort wij-gevoel dat iedereen beleeft. Dat kan niet gek genoeg zijn." Wat inspireert jou in de sport? "Judo is het mooist als je iemand op zijn rug kunt gooien. Het volle punt. Daar gaat het im mers om. Het gevoel als dat lukt is ultiem. De worp lijkt soms wel secondes te duren. Je voelt het als je instapt. Iemand houdt tegen. Jij zet door. Dwars door de weerstand heen." "De Olympische Spelen staan voor mij in het teken van verbroedering zonder landsgrenzen. Het sa men genieten van een sport staat daar centraal. Het maakt niet meer uit of je schoonspringt, bad mintont of worstelt. Ieder heeft zijn eigen presta- tiegrens. Ik heb enorm respect voor de soms on menselijke inspanningen die sporters moeten Volg je een vast ritueel voor een wedstrijd? "Vroeger had ik veel vaste rituelen. Vond ik het belangrijk om altijd dezelfde trui mee te hebben, bepaalde sokken, de manier van de mat opkomen etc. Tot die trui een keer in de was zat. Dan word je toch zenuwachtig. Dit zijn allemaal randzaken die je uit balans kun nen brengen. Sindsdien heb ik weinig rituelen en gewoontes meer. Het komt zoals het komt." leveren. In mijn werk is de 'Oranje-inspiratie' er al een paar weken. Zo zijn we dinsdag 27 mei met to taal bijna negentig mensen van verkoop en intern vanuit Zoeterwoude naar de supermarkten ge gaan om daar displays te bouwen met de Heineken TROM PET en andere oranje Heineken-producten. Door deze dag heeft iedereen weer een beeld van wat er bij de klant qebeurt en kan zo het Oranje- [6] Heineken nl kwartaalnieuws

HNL kwartaalnieuws | 2008 | | pagina 6