1 Heineken staat pal achter het Nederlands elftal en de Olympische ploegen. Dat geldt voor de organisatie als geheel, maar natuurlijk leven ook heel veel individuele collega's mee met onze sporters. Twee van hen gingen in gesprek met echte Oranjetoppers. Marco van Basten, 43 jaar Bondscoach Nederlands Elftal Leen van der Plas, 48 jaar Operator afdeling Verpakken Volg je een vast ritueel voor een wedstrijd? "Ik volg geen ritueel in de zin van eerst m'n linkerkous aantrekken en dan de rechter. Wel is het zo dat elke wedstrijddag er in principe hetzelfde uitziet. Zo'n dag wordt bepaald door het ritme van rust en eten. 's Ochtends staan we iets later op dan gebruikelijk en wordt er na het ontbijt 'buitenshuis' koffie gedronken. Meestal wandelen we daarvoor naar een na burig etablissement. Verder vindt er die dag een bespreking plaats, wordt er gekaart, ge lezen of naar muziek geluisterd. Als de spe lers 's middags na de lunch gaan rusten, gaan wij - de trainers - meestal sporten. Aan het eind van de dag hebben we nog een sport- maaltijd en dan vertrekken we naar het stadion." "Nee, ik zorg alleen dat de koffie klaar staat.' Wat vind je van de Oranjegekte? "Ik denk dat het in alle landen - uiteraard on der andere namen - voorkomt. Het is leuk en gezellig. Het verbroedert, zorgt voor binding en eenheid. Hopelijk kunnen wij de Oranje gekte positief beïnvloeden door het spelen van leuke wedstrijden." "Het is wel leuk om te zien wat mensen allemaal doen en het lijkt of het mensen wat saamhorigheid brengt zolang ze winnen. Soms slaat het een beet je door. Bij ons valt het mee. Mijn jongste zoon zit nog weieens op de bank met een luchttoeter." Volg je straks ook de Olympische Spelen? "Ik zit dan met Ajax volop in de voorbereiding voor het nieuwe seizoen, maar ik zal de Spelen zeker volgen. En dan niet alleen voet bal hoor, maar ook andere sporten. Als ik er goed over nadenk, kijk ik eigenlijk altijd als de Olympische Spelen er zijn. Net als bij een groot voetbaltoernooi, roept dit evenement gevoelens van verbondenheid en trots op." "Niet helemaal, min of meer uit mijn ooghoeken. Misschien het Olympisch voetbal, maar ik ga er niet mijn bed voor uit." Het EK jouw job? "Het mooiste aan mijn baan is, dat ik met de beste voetballers van Nederland mag werken en dat alles zich op het hoogste niveau af speelt. De diversiteit van de individuen is een bron van inspiratie. De omgang met de indivi duele spelers vraagt een andere benadering dan het omgaan met de groep." "Normaal gesproken heeft de colonne bij ons een groene gloed, nu heeft 'ie een oranje gloed en de kantine is oranje versierd. De normale voorraad van reguliere verpakkingen is beperkt gehouden, nu leveren we met oranje kroonkurk en speciale rugetiketten. Als je tijdens zo'n evenement dan ook nog een poosje mooi weer hebt, betekent dat overwerk." Heineken nl kwartaalnieuws [5]

HNL kwartaalnieuws | 2008 | | pagina 5