Oranje gevoel? Wiggert Deelen Koos Tromp is directeur Supply en volgt het EK voetbal en de Olympische Spelen op gepaste afstand. Niet omdat sport hem niet boeit, maar "omdat het voor Heineken in de eerste plaats om naamsbekend heid en relaties gaat." "Ik zit in de supply-hoek. Als directeur is mijn aanwezigheid niet vereist. Ik houd wel van voetbal. Ben een verstokte Feijenoord-fan. Dat ben je niet voor je plezier, zeggen ze wel, maar die clubliefde zit diep. Ik vind de Oranjekoorts iets moois. Het vergroot de saamhorigheid. In 1974 maakte de halve finale tegen Brazilië gro te indruk. Ik was elf jaar. In de huiskamer van mijn grootouders keek de hele familie hoe Cruijff twee keer scoorde. En in 1988, ik werkte nog niet bij Heineken, zat ik bij Nederland- Engeland op de tribune. Van Basten maakte drie doelpunten. Het EK voetbal volg ik voor de buis. Mijn huis verf ik niet oranje, maar het oranje petje komt wel uit de kast. Voor de Olympische Spelen ben ik vooral benieuwd naar de prestaties van de zwemmers. Ik heb zelf altijd veel gezwommen. Vroeger wedstrij den en ook waterpolo. Nog steeds train ik seri eus. Drie kilometer in een uur. Dat zijn 120 baantjes. Ik denk dat Marleen Veldhuis wel hoge ogen gaat gooien. Pieter van den Hoogenband lijkt een beetje over zijn top heen, maar ervaring telt ook mee bij zulke evene menten. Hij zou zomaar voor een verrassing kunnen zorgen." zet midden in de nacht de tv aan om de pres taties van Nederlandse atleten te volgen. "Ik ben heel chauvinistisch", geeft de directeur Financiën grif toe. "Als er een Nederlander in een Olympische finale staat, ben ik trots. En als ik vervolgens de huldiging in het Holland Heineken House zie, ben ik trots op dit bedrijf. Ik volg zelf vooral het hockey. Ik heb vroeger veel gehockeyd. Zelfs nog even in het Nederlands jeugdelftal gespeeld. Maar ik kan ook genieten van atletiek. Topsporters die vier jaar trainen om op dat ene mo ment te pieken. Dat geeft een geweldige sfeer. Naar het EK voetbal ga ik niet. Ik heb daar niet echt een rol. En ik mis de herhalingen als ik in het stadion zit. De sfeer is fantastisch, maar ik zit net zo lief thuis voor de tv. Mijn kinderen nemen meestal vrienden mee. Dat is net zo gezellig. Ik zit niet geschminkt op de bank. Eerlijk gezegd moet het EK-gevoel bij mij nog komen. Dat heeft ook met de prestaties van het Nederlands elftal te maken. Als je thuis met een schamele 1-0 wint van Luxemburg moet je je schamen. Over de Olympische Spelen heb ik een beter gevoel. Daar hebben we wel wat ijzers in het vuur." Heineken nl kwartaalnieuws [17]

HNL kwartaalnieuws | 2008 | | pagina 17