HEINEKEN-ZOMER Lachen, huilen, vloeken en juichen, in 's-Hertogenbosch hebben we het allemaal meegemaakt [10] Heineken nl kwartaalnieuws Vanuit het Sociaal Contactenwerk heeft Miryam van der linden (Zuid) nauw contact met oud-medewerkers. Of, zoals zij liever zegt, met de 'anders-actieven' van Heineken. Op verzoek van Heineken NL kwartaalnieuws schrijft ze over haar ervaringen. Elke zomer is een Heineken-zomer. Maar zeker een zomer met zoveel Oranje-evenementen. Succes maakt dorstig en smaakt altijd naar meer. Gaat heel Nederland één groot Holland Heineken House worden tijdens het EK en de Olympische Spelen? We wachten het rustig af, maar we weten zeker dat 's-Hertogenbosch deze zomer zeker niet om Heineken heen kan. Want Heineken viert dat het vijftig jaar geleden in deze stad is neergestreken. Prins Bernhard kwam in 1958 naar de stad om samen met Freddy Heineken de linten door te knippen en de Bossche brouwerij te openen. We voelen allemaal wat voor impact die beslissing van Heineken op ons leven en dat van de stad heeft gehad. Wij hebben of hadden er toekomst. Heineken was toen meteen een van de grootste werkgevers van de stad. Dat is nu wat betreft de aantallen mensen die op de brouwerij werken wat anders. Maar Den Bosch is trots op 'de Heineken' en dat geldt zeker voor de Bosschenaren. Veel van ons hebben op de brouwerij jaren van hun leven gesleten. Lachen, huilen, vloeken en juichen, we hebben Smidje, Broodje Kapsones, Het Oor, Broodje Speciaal, Kindje Jezus, De Onvoltooide en de Poppendokter? Het blijft niet bij vijftig jaar historie. Ook de generaties na ons gaan nog heel wat beleven, want de band tussen het allemaal meegemaakt. Dat merk je ook aan de reacties op mijn vorige column over bijnamen en allerlei legendarische figuren op de brouwerij. Ik heb weer mooie verhalen gehoord over de Paus bijvoorbeeld. En wat dacht u van het Schaap, Schitteroogje, Heineken en de stad lijkt hecht. De naam van de stad gaat met de flesjes Heineken heel de wereld over. Wereld producten, allemaal gemaakt in de Bossche brouwerij. Daar mag je toch wel trots op zijn. Miryam van der Linden Sociaal Contactenwerk Zuid

HNL kwartaalnieuws | 2008 | | pagina 10