3 MILIEU JAARVERSLAG 1994 HISTORIE Onze onderneming is gewend om te denken in termen van de hoogste kwaliteit. Dat geldt van oudsher ook voor milieu aspecten. Een goed voorbeeld is hoe wij omgaan met bierbostel (het kaf van de gerstemoutkorrel dat overblijft in het brouwpro- ces). Dat is geen afval. Het wordt sinds jaar en dag via een tus senhandelaar verkocht als veevoer. Momenteel is een groot aantal milieuwetten onderge bracht in de Wet Milieubeheer, die 1 maart 1993 in werking is getreden. Door deze nieuwe wetgeving wordt de vergunningen procedure voor bedrijven eenvoudiger. Tevens richt het nieuwe beleid zich meer op het voorkomen van milieuschade. Bedrijven dienen hiertoe een Milieuzorgsysteem in te voeren. Hiermee wordt een deel van de verantwoordelijkheid bij de bedrijven zelf gelegd. PE VESTIGINGEN Heineken Nederlands Beheer telt in Nederland een aantal vesti gingen. De grootste locaties zijn die van de brouwerijen in Zoeterwoude en Den Bosch. Verder behoren tot het concern de frisdrankenonderneming Vrumona in Bunnik, stadsbrouwerij De Ridder in Maastricht, speciaalbieren-importeur De Brouwketel in Rijsbergen en de verspreid over het land gevestigde verkoop kantoren en drankenhandels. In dit verslag wordt de milieuzorg binnen de Nederlandse vestigingen van ons bedrijf zoveel moge lijk in het algemeen beschreven. In Zoeterwoude, Den Bosch en Maastricht wordt bier gebrouwen uit zuiver natuurlijke grondstoffen: gerstemout, hop en water. Zoeterwoude is gespecialiseerd in het verzorgen van de grote orders Heineken en Amstel. Den Bosch is onze speciali- Heineken Zoeterwoude archieffoto

Heineken - Milieuverslag | 1994 | | pagina 5