11 M Ter verdere ontlasting van het wegennet, zijn in 1994 met de gemeente Den Bosch afspraken gemaakt voor het bou wen van een containerterminal, voor het beladen van schepen. Dit betekent dat in de nabije toekomst een groot deel van de door Heineken in Den Bosch gebrouwen exportbieren over het water naar de haven van Rotterdam kan worden vervoerd. Heineken Nederlands Beheer zal ook in 1995 voortdurende aan dacht hebben voor het milieu. Uiteraard zijn veel milieuzorgac ties al opgenomen in de planningen. Het voert te ver om al die acties in dit hoofdstuk op te nemen. Daarom beperken we ons tot een klein deel van wat er naar verwachting staat te gebeuren. Zo zal worden bekeken waaraan de huidige milieuzorg systemen van onze produktielocaties moeten voldoen, om voor certificering in aanmerking te komen. Daar waar nodig zullen de rappelsystemen, onderdeel van de milieuzorghandboeken, worden aangepast. Het eigen personeel zal informatie krijgen over milieuzorg via (interne) cursussen, interne voorlichting en communicatie (bijvoorbeeld via artikelen in het personeelsblad Vers van 't Vat). Daarbij geldt dat milieuzorg in sterk toenemende mate binnen de onderne ming wordt gezien als onderdeel van de kwaliteitszorg in het algemeen. De herziening van het bestemmingsplan De Rietvelden- De Vutter in Den Bosch waarvoor in 1994 de procedure is gestart, zal naar verwachting in 1995 worden vastgesteld. Het uiteindelijke doel van deze bestemmingsplanwijziging is met name een betere bescherming tegen potentiële bodem- en lucht verontreiniging voor bedrijven uit de voedings- en genotmidde lenindustrie met waterwinning voor consumptief gebruik.

Heineken - Milieuverslag | 1994 | | pagina 24